Little World Gifts – prodej virtuálních dárků pro iPhone

Startupová služba Little World Gifts chce přenést úspěšný koncept prodeje virtuálního zboží i na iPhone. Začíná vánočními dárky.

O úspěchu prodeje virtuálního zboží jsme psali už víckrát. Letos se tento byznys pouze ve Spojených státech odhaduje na miliardu dolarů, profitují na něm vývojáři sociálních her (podle studie Inside Virtual Goods tvoří prodej virtuálního zboží v sociálních hrách 80% celkových výnosů z prodeje, který se uskuteční přes Facebook), sociální sítě (Facebook víceméně až druhotně s tím, že si u něj platí vývojáři inzerci, například pro Hi5.com tvoří prodej 15 % všech výnosů), MMOs (massively multiplayer online games) jako Eve Online, nebo World of Warcraft (který například nedávno otevřel World of Warcraft Pet Store). Ještě zajímavější je trh s virtuálním zbožím v asii, který má údajně hodnotu přes 7 miliard dolarů. Čísla pro Evropu a zbytek světa bohužel zatím nejsou známá.

Nejrozšířenější platební platformou je PayPal, na síle získávají startupy jako švýcarská společnost Zong, která umožňuje mikroplatby přes váš telefonní účet (koupíte si virtuální zboží a zaplatíte za něj až při placení účtu za telefon). Nezajímavý není ani prodej přes předplacené karty, který startuje jak Zynga, tak Playdom. Startup Digital Chocolate pak chce nabídnout platformu pro prodej virtuálního zboží napříč různými hrami i platformami (takže nejen na sociálních hrách na Facebooku, ale i do her na PC, na konzole, apod.)

Liverpoolští vývojáři stojící za projektem Little World Gift chtějí uspět na poli prodeje virtuálního zboží přes iPhone. Před několika dny spustili pilotní projekt zaměřený na vánoce – Little World Gifts Christmas Store, přes který prodávají animované 3D virtuální hračky/postavičky/zboží, se kterými si přes iPhone můžete i hrát. Zároveň dávají z prodeje 20 % na dobročinné účely (účinná marketingová zbraň..). Podívejte se na jejich demo video:

Co myslíte: jakou šanci na úspěch má prodej čistě virtuálních dárků? Koupili byste takový?

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Leyter

Z příběhu projektu, který se z původně jednoduché služby postupně mění na široce rozkročený seznamovací portál s globálními ambicemi, si lze vzít poměrně dlouhou řadu ponaučení. A důležité je, že si to uvědomují i jeho tvůrci. O Leyteru jste možná slyšeli v reklamě, ani zdaleka jste ale neslyšeli všechno...