Lime spustil iniciativu Green, chce být první e-koloběžkovou firmou bez uhlíkové stopy

Startup Lime nabízející možnost pronájmu elektrických koloběžek, který začal v Praze působit koncem září, spouští globální inciativu Lime Green zaměřenou na boj proti klimatickým změnám a podporu udržitelnosti. Jako první krok v rámci nové iniciativy se Lime zavázal k takzvané uhlíkové neutralitě – a stane se tak první e-koloběžkovou firmou s „bez-uhlíkovou“ flotilou.

Aby Lime zabezpečil uhlíkovou neutralitu všech jízd, uzavřel partnerství s firmou NativeEnergy, developerem projektů udržitelných energii. Na základě partnerství bude nakupovat kredity z obnovitelných zdrojů energie pro elektřinu využívanou při nabíjení flotily kol a koloběžek. Zároveň bude nakupovat i uhlíkové kompenzace za lokální operace a management.

„Tahle iniciativa nám pomůže prohloubit náš environmentální závazek a podporuje jezdce, aby udělali změnu, protože vědí, že každá jejích cesta na koloběžce nebo e-kole bude carbon free,“ uvedl Adrew Savage, vice prezident Lime pro udržitelnost.

„Naším cílem vždy byla transformace způsobu, jak se lidé pohybují po městech, pomocí zelenějších alternativ a jsme hrdí na to, že můžeme udělat tenhle další krok blíže k víc udržitelné budoucnosti,“ pokračoval.

Podle vyjádření Lime jsou investice do obnovitelných zdrojů energii a uhlíkových kompenzací jen prvním krokem v rámci boje společnosti proti klimatickým změnám. Do budoucna plánuje nakupovat obnovitelnou energii přímo od lokálních výrobců, využívat solární panely a udělat své kanceláře a další byznys aktivity víc energeticky efektivní.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Futurelytics

Prestižní startupový Seedcamp vyhrála v historii pouze jedna česká společnost. Ta společnost se jmenuje Futurelytics a důvěru mentorů a investorů Seedcampu vybojovala teprve před pár týdny v Budapešti. Protože o ní ale poslední dobou bylo i jinak docela dost slyšet, rozhodli jsme se, že je nejvyšší čas podívat se na ni zblízka.