Liftago může expandovat. Desítky milionů korun do něj investují INCOMMING ventures Michala Mičky

Liftago, populární tuzemská aplikace na objednání taxi, má nového investora, s nímž se může pustit do plánované expanze nejen v rámci České republiky, ale také v zahraničí. Desítky milionů korun do Liftaga za tímto účelem investují INCOMMING ventures Michala Mičky.

Větší expanze je dlouhodobým cílem Liftaga, které si klade za cíl ve spolupráci s ostatními přepravci a projekty pomáhat celkové mobilitě v České republice a s postupným nahrazováním vlastnictví aut. V čele se spoluzakladatelem Ondřejem Krátkým, který v Liftagu řídí růst a rozvoj, se nyní pokusí své ambice realizovat také v zahraničí.

„Naším cílem je pokrýt největší města v České republice a vytvořit národní platformu taxi, která svou poptávkou pomůže dalším službám v oblasti přepravy a propojení s největšími dopravci. S Michalem Mičkou v zádech můžeme navíc konečně začít realizovat i naše dlouhodobé mezinárodní ambice. Bude na co se těšit,“ říká Ondřej Krátký.

Juraj Atlas, Michal Mička a Ondřej Krátký

Expanze do zahraničí i do firem

Liftago aktuálně působí v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě a nově by se chtělo rozšířit také do Plzně, Liberce a Zlína. V zahraničí by se s touto službou mohlo brzy jezdit minimálně v Budapešti.

„Liftago za dobu svého fungování dokázalo, že je na trhu velmi důležitým hráčem. Velký potenciál vidím zejména v růstu firemní klientely, kde Liftago obsluhuje více než 500 firem. Velmi důležitý pro nás bude také podařený vstup na zahraniční trhy,“ říká Michal Mička, zakladatel INCOMMING ventures.

Proti některým jiným službám funguje Liftago odlišně v tom, že si zákazník na základě ceny, vozu a stovek předchozích hodnocení vybírá přímo řidiče, který pro něj přijede. Jedná se o volný trh, který řeší problémy jednotlivých poskytovatelů a nezávisle spolupracuje s těmi nejlepšími profesionálními řidiči, kteří obstáli v tvrdé konkurenci, jenž Liftago na trh taxislužeb přineslo.

Svou pozici si Liftago vybudovalo zejména svým přístupem a dodržováním legislativy, jejíž modernizace se přímo a aktivně účastní. Zároveň klade důraz na kvalitu profesionálních řidičů, kteří mají zájem s aplikací spolupracovat, a tím pádem se mu daří neustále růst a patří mezi nejlépe hodnocené služby svého druhu.

Liftago založili v roce 2013 filantrop a nadšenec do mobility Martin Hausenblas, Juraj Atlas a Ondřej Krátký. Aplikace aktuálně funguje v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, má přes půl milionu stažení a průměrný dojezd taxi je kolem 5 minut. Díky vysokému hodnocení na Google Play i App Store začíná být služba oblíbená také u zahraničních turistů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Indie Power: Úspěchy střídají další úspěchy

Po delší odmlce jsme se podívali na novinky u nezávislých českých herních vývojářů. Ti obecně dlouhodobě patří mezi špičku herního světa a jejich novinky to jenom dokazují. V Craneballs spustili Overkill 2, Dead Trigger dostal zelenou na Steamu, CBE Software naraisovali hezké peníze na IndieGoGo, Geewa spustila mobilní verzi Pool Live Tour, Ark8 spustili po pěti letech vývoje svoji Coraabii.
Přečtěte si více

To nejlepší z LeWeb pohledem Zdeňka Cendry

LeWeb je konference, která bude mít rozpočet řádově ke třem milionům eur na jeden ročník, každý rok je vyprodaná a každý rok zpřístupní veškerý obsah živě na YouTube a ve stejný den konference i veškeré záznamy. Letos nabídla (jako již tradičně) excelentní organizaci a program o budoucnosti webu pro 3500 návštěvníků ze 75 států světa.