Lidskásíla.cz: Startup, který teď poletí. Aspoň podle Tomáše Čupra. Do firmy investoval miliony

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.

Bizthusiasm v první fází získá osmiprocentní podíl v LidskáSíla.cz, zbytek investice je řešen formou tzv. convertible note. Jde o půjčku, kterou lze v budoucnu směnit za podíl ve startupu. “Větší část peněz je z Polska, jelikož Tomáš investuje také svůj čas, znalosti a zkušenost a bereme ho opravdu jako partnera,” říká spoluzakladatel LidskáSíla.cz Robert Vojáček. Podle něj je investice něco mezi třemi a osmi miliony. “Také záleží na naší výkonnosti a potřebách. Polský investor je ochotný dodat další konvertibilní půjčky před Series A, když nám to půjde. Finančním cílem je připravit firmu do 6 měsíců na Series A,” doplňuje plány.

Lidská Síla domácnostem zprostředkovává úklid online. Nabízí profesionální, proškolené pracovnice a slibuje, že dámám platí dvojnásobek jejich běžné hodinové sazby. Na přístup k úklidu, který služba má, lidé slyší. Měsíc po svém spuštění eviduje stovky objednávek.

LidskaSila_objednavka_jpg

Nejen zákazníci vidí ve službě zajímavé možnosti. “Věřím platformním byznysům a sázím na tezi, že všechno, co si mohou lidé zařídit online, bude v budoucnosti online. Tedy i sjednávání domácích prací a dalších služeb,” popisuje Tomáš Čupr.

Startup chce dát získané peníze do svého rozvoje, hovoří o tréninkovém centru či týmu zákaznické podpory, ale i marketingu. Už teď hledá do týmu posily. Zatím se soustředí na úklid, plánuje ale i možnost objednání hlídání dětí, vizážistky, malíře, umělce i fitness trenéra.

Druhý investor, který si přeje zůstat v anonymitě, je členem významného polského venture capital fondu. “Investice z Polska má pro nás strategické výhody v případě expanze do zahraničí. Tomáše Čupra bereme jako partnera, který nám svými schopnostmi a zkušenostmi pomůže projekt posunout. Nabízí se také spojení s online supermarketem Rohlik.cz, za kterým Tomáš stojí, i když konkrétní podobu zatím nechceme prozrazovat,” dodává Robert Vojáček.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startuje vzdělávací program iCollege. Naučí podnikat online

iCollege je unikátní tříměsíční výukový program a zájemci mohou své přihlášky do prvního běhu zasílat už nyní. Výuka bude probíhat v osmi sobotních tematických blocích na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze. Na podzim letošního roku se otevře jedna třída se dvaceti studenty, na jaře příštího roku organizátoři plánují přijmout čtyřicet studentů do dvou tříd, kterým se dostane vzdělání pro podnikání na internetu.
Přečtěte si více

Utíkat nebo raději postát na eskalátorech? Aplikace odpočítává odjezdy metra na sekundy

Zná to každý, kdo žije v Praze. Ranní špička, na každém kroku tisíce lidí, kteří se stejně jako vy potřebují co nejrychleji dostat do práce nebo do školy. Během přestupování nebo cesty na metro většina z nás přemýšlí – mám raději běhat a riskovat, že budu upocený i tak stát na nástupišti? Nebo v klidu postát na eskalátorech a scrollovat Facebook?