Lidskásíla.cz: Startup, který teď poletí. Aspoň podle Tomáše Čupra. Do firmy investoval miliony

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.

Bizthusiasm v první fází získá osmiprocentní podíl v LidskáSíla.cz, zbytek investice je řešen formou tzv. convertible note. Jde o půjčku, kterou lze v budoucnu směnit za podíl ve startupu. “Větší část peněz je z Polska, jelikož Tomáš investuje také svůj čas, znalosti a zkušenost a bereme ho opravdu jako partnera,” říká spoluzakladatel LidskáSíla.cz Robert Vojáček. Podle něj je investice něco mezi třemi a osmi miliony. “Také záleží na naší výkonnosti a potřebách. Polský investor je ochotný dodat další konvertibilní půjčky před Series A, když nám to půjde. Finančním cílem je připravit firmu do 6 měsíců na Series A,” doplňuje plány.

Lidská Síla domácnostem zprostředkovává úklid online. Nabízí profesionální, proškolené pracovnice a slibuje, že dámám platí dvojnásobek jejich běžné hodinové sazby. Na přístup k úklidu, který služba má, lidé slyší. Měsíc po svém spuštění eviduje stovky objednávek.

LidskaSila_objednavka_jpg

Nejen zákazníci vidí ve službě zajímavé možnosti. “Věřím platformním byznysům a sázím na tezi, že všechno, co si mohou lidé zařídit online, bude v budoucnosti online. Tedy i sjednávání domácích prací a dalších služeb,” popisuje Tomáš Čupr.

Startup chce dát získané peníze do svého rozvoje, hovoří o tréninkovém centru či týmu zákaznické podpory, ale i marketingu. Už teď hledá do týmu posily. Zatím se soustředí na úklid, plánuje ale i možnost objednání hlídání dětí, vizážistky, malíře, umělce i fitness trenéra.

Druhý investor, který si přeje zůstat v anonymitě, je členem významného polského venture capital fondu. “Investice z Polska má pro nás strategické výhody v případě expanze do zahraničí. Tomáše Čupra bereme jako partnera, který nám svými schopnostmi a zkušenostmi pomůže projekt posunout. Nabízí se také spojení s online supermarketem Rohlik.cz, za kterým Tomáš stojí, i když konkrétní podobu zatím nechceme prozrazovat,” dodává Robert Vojáček.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

StartupYard oznámil svých devět startupů

Druhý ročník akceleračního programu StartupYard už zná svoje účastníky. "Na začátku jsem se obávali, zda potkáme alespoň pět dobrých startupů pro akcelerační program. Ale našli jsme tolik kvalitních týmů ze střední Evropy, že jsme nakonec přijali devět startupů," říká Nikola Rafaj. Které týmy to jsou?
Přečtěte si více

#StartupStories, video příručka začínajícího startupisty

V záplavě informací a často protichůdných názorů na to, jak správně startupovat, je někdy těžké zachytit to podstatné. A právě o to se snaží série krátkých videí se zajímavými osobnostmi, která pokrývá klíčová témata jako je pitchování, otázka neúspěchu či získávání peněz. Absolutní pravdy nenabízí, hezké ucelené shrnutí pro samouky ale rozhodně.