LidskáSíla jede: Startup získal další investici, ohodnocuje ho tak na 80 milionů. Čupr již není společníkem

LidskouSílu.cz jsme na Těch internetech koncem prosince vybrali jako jeden z pěti startupů roku. Je totiž důkazem, že byznys se dá rozběhnout i v „obyčejných“ oblastech. Jak se ukazuje ani ne měsíc později, udělali jsme správně – firma získala dalšího investora, její ohodnocení stouplo již na 80 milionů a mluví i o expanzi do zahraničí.

Startupu, který se zaměřuje na poskytování služeb v domácnosti, se opravdu daří. Zatím nefunguje ani jeden rok, za sebou má ale velký růst. A taky již dvě kola investic – první z nich přišlo ještě v létě, když do projektu investoval „něco mezi třemi až osmi miliony korun“ Tomáš Čupr spolu s dalším neznámým investorem z Polska.

Teď se k nim přidal další, opět nejmenovaný investor. Startup nezveřejnil ani investovanou částku, údajně však má díky ní společnost tržní hodnotu 80 milionů korun. A to teprve po půl roce fungování. „Společníkem LidskáSíla.cz nově není Tomáš Čupr,“ napsala firma jednoduše a bez vysvětlení v tiskové zprávě.

Zakladatelé LidskéSíly: Robert Vojáček s Michaelou Somolovou a Šimon Podlipský.
Zakladatelé LidskéSíly: Šimon Podlipský, Michaela Somolová a Robert Vojáček.

Nové peníze chce LidskáSíla.cz využít na expanzi mimo Prahu. „Z prvních míst rozšíření je v našem hledáčku Brno, podle výsledků uvidíme, jestli budou následovat i jiná krajská města se základnami profesionálů, a třeba i sousední Polsko,“ uvedl Robert Vojáček, zakladatel a ředitel LidskéSíly.

Podle zveřejněných informací roste startup exponenciálně a i díky této investici bude podle Vojáčka do šesti měsíců na bodu zvratu – tedy přestane být ztrátový. Pokud půjde všechno podle plánu, letos očekává tržby přes 50 milionů.

U čísel ještě zůstaneme – k závěru minulého roku za prosinec dosáhl startup plánovaných pět tisíc hodin úklidu a v současnosti má přes 1 400 zákazníků. O ty se stará něco přes 160 dam na úklid, jejich počet roste každý měsíc zhruba o třetinu.

Nová aplikace

Při další expanzi by měla LidskéSíle pomoci také nová mobilní aplikace pro objednávání služeb, k dispozici je pro iOS a Android. Zákazníci si nyní mohou objednat úklid domácnosti pohodlněji, bez nutnosti vůbec zapínat počítač.

LidskáSíla aplikace

„Klienti měli o aplikaci stále větší zájem, protože čím dál více využívají chytré telefony a tablety. Naše aplikace jim usnadní veškerou komunikaci s námi i samotnou dámou na úklid,“ doplňuje Vojáček.

LidskáSíla plánuje v horizontu dvou let zaměstnávat více než dva tisíce profesionálů po celé České republice. Ti mají kromě úklidu poskytovat další služby, jako třeba péči o seniory. Podle startupu je podobným službám český trh stále otevřenější a zvyšující zájem vidí také při hlídaní dětí nebo drobných úpravách v domácnostech.

Total
0
Shares
Další články