Kreativní slovník a chovatelé plazů. Co Češi právě zkoušejí na Kickstarteru?

Čekáte na další světovou věc z českých koutů? Na Kickstarter míří zajímavé projekty. Vocabulary Maps mají pomoci dětem naučit se nová slovíčka a jazyky zábavnější a efektivnější formou. Sociální síť My terrarium zase spojí chovatele plazů. A už brzy svoji kampaň spustí elektrický longboard XTND.

Jazyky zábavně

Všichni víme, že děti se učí nejrychleji. Toho chtějí využít autoři učebních pomůcek pro výuku jazyků Vocabulary Maps, které prý zaručeně nebudou nudné. Za projektem stojí Tomáš Bednář a Suzannah Gearing a na Kickstarteru chtějí vybrat 10 tisíc dolarů – soudě podle startu kampaně to nebude vůbec problém. V kampani si mohou přispěvatelé předobjednat pracovní sešity a další učební pomůcky se slevou.

Vocabulary Map-cover phot

“Minimalistický, přesto stimulující vizuální nástroj,” jak uvádí autoři projektu, dětem pomůže naučit se anglická, španělská, německá a česká slovíčka. Samotným produktem je pracovní sešit sestávající se ze sto slovních map, z nichž každá obsahuje průměrně dvacet slov, různé cvičení a ukázky ve větách. Tyto slovní mapy jsou jádrem knihy a pomáhají představit si nová slovíčka v kontextu.

Například: mapa se slovní zásobou zaměřenou na slovo banán ukazuje obrázek banánu uprostřed, který je obklopen slovíčky souvisejícími s banánem, jako je “oloupat”, “zralý” a idiom “rozčílit se”. Vztahy mezi slovy jsou propojeny čarami, v důsledku toho je může dítě snadno mentálně kombinovat, což pomáhá posilovat zapamatování nových slovíček. Slova jsou navíc podpořena kreslenými ilustracemi.

Vocabulary Map-2

Chovatelé plazů na jednom místě

Máte rádi ještěrky, hady, želvy nebo krokodýly? Tak tohle je něco pro vás. Druhý projekt, který se momentálně na Kickstarteru uchází o finanční injekci, je aplikace My terrarium. Tahle globální sociální síť chce propojit všechny chovatele a milovníky plazů, ať už jsou kdekoliv. Aplikace je zatím k dispozici v betaverzi na webu my-terrarium.com, cílem pro její dokončení je vybrat 8 tisíc dolarů.

“Chceme vytvořit místo, kde se chovatelé mohou inspirovat a učit se od sebe navzájem,” tvrdí autoři Roman Matušek a Tom Vass. Aplikace umožní jednoduše nahrávat fotky a videa ze všech zařízení, uživatelé budou moci sledovat a lajkovat své mazlíčky navzájem, prodávat, nakupovat a diskutovat. K dispozici budou taky profily pro firmy, které budou mít, stejně jako uživatelé, všechny funkce zadarmo.

my_terrarium_1

Longboard na elektřinu

A konečně mediálně nejznámější projekt. Na Kickstarter v nejbližší době zamíří elektrický skateboard (ve skutečnosti vlastně spíš longboard) z hi-tech materiálů XTND.

“Pokud se nám kampaň povede, tak se nám otevřou dveře do celého světa. Kromě toho, že o nás budou psát zahraniční média, tak nám to taky značně usnadní získávání dalšího investičního kapitálu od zahraničních investorů,” věří Miroslav Peřina, zakladatel projektu. Celý rozhovor o longboardu XTND si můžete přečíst tady.

XTND Teaser Photo 2

Dosud bodovaly hlavně technologie

V minulosti byly na Kickstarteru úspěšné hlavně české projekty z prostědí technologií. Uspěl třeba bezpečnostní systém Angee, který vybral přes 13 milionů korun a který by se měl na trh dostat během letošního roku. Další hardware produkty tak úspěšné nebyly, cílovou částku nevybral bezpečnostní systém beCalm ani 3D pero 3DSimo Mini.

angee_ (1)

Nejúspěšnějším českým projektem na Kickstarteru je dodnes Kingdom Come: Deliverance, projekt počítačové RPG hry ze středověkého prostředí od studia Warhorse Studios, které crowdfundingem řešilo nedostatek financí od investorů. Vybrali tenkrát přes 1,1 milionu liber. I v tomto případě tým okolo Dana Vávry pořád pracuje a hra teprve čeká na své uvedení.

Velice úspěšnou kampaň ale předvedl i jeden produkt z daleko méně softwarového a daleko více sportovního prostředí. Mezi nejúspěšnější české projekty se loni zařadily boty do kapsy neboli ponožkoboty Skinners, které získaly celkem 16 milionů.

skinners_2

Total
0
Shares
Další články