Král, Wolfram a Paris Scoble. Nejzajímavější přednášky z The Next Web

Z desítek přednášek, které proběhly na konferenci The Next Web, jsme sice nestihli ani polovinu, ale protože jsme si vybírali dobře, viděli jsme určitě jenom to nejlepší a nejočekávanější. A taky trochu toho bullshitu, o který se prostě musíme podělit. Chvíli to trvalo, ale konečně jsou všechna videa na YouTube, takže jdeme na to!

The Prince of Orange opens The Next Web Conference Europe 2013

Celou konferenci slavnostně zahajovala jeho královská Výsost princ oranžský. Resp. v tu dobu to byl ještě princ, o pár dní později byl korunován na krále. I přesto si našel pár minut nejen na to, aby celou konferenci uvedl, ale také zhruba půl hodiny odpovídal každému, kdo si vystál frontu. How cool is that? Mimochodem, i z videa je poznat, jak moc je současný nizozemský král v pohodě. Dovedete si představit, že by některý z českých politiků zahajoval některou z českých konferencí a ještě by si za to vysloužil potlesk ve stoje? Marně přemýšlíme nad tím, kdo by to mohl být, a nenapadá nás bohužel ani jedno jediné jméno.

Robert Scoble on the age of context

Robert Scoble je superstar technologických konferencí. Na té amsterodamské se o něm dokonce mluvilo jako o “Paris Hilton technologického světa”. Jeho přednáška o nových vychytávkách (mimo jiné o Google Glass, které za celou konferenci nesundal z hlavy) a kontextu je každopádně jako vždycky skvělá.

Kei Shimada discusses Japanese innovation

Kei Shimada mluvil o japonských inovacích a kultuře obecně. Protože se v podstatě živíme tím, že sledujeme technologické novinky z celého světa, dvakrát nás to nezaujalo. Ale pro spoustu lidí, se kterými jsme se na konferenci bavili, to bylo extrémně poučné, takže přikládáme i do našeho výběru.

Keynote Ryan Holiday

První ze dvou přednášek, které v nás vyvolávaly (a vyvolávají doteď) slušně řečeno ambivalentní pocity. Ryan Holiday sám sebe označuje jako “média manipulátora” a jeho keynote byla o tom, jak extrémně jednoduše jde zmanipulovat i média největší z největších. A čím je manipuloval? Lhaním. A lhaní doporučuje i značkám, které chtějí vyvolávat buzz a kontroverzi. Nemůžu si pomoci, ale rozhodně mi jeho přístup vadí. Ale příběh je to každopádně poměrně zajímavý.

Stephen Wolfram says there isn’t enough data on the Web to power Wolfram Alpha

Naprosto famózní byl Stephen Wolfram – zakladatel Wolfram Alpha, vývojář Mathematicy, programovacího jazyka Wolfram Language a šéf Wolfram Research (ne, pan Wolfram se sebevědomím problém rozhodně nemá). Stephen Wolfram na nás udělal masivní dojem. Z celé jeho přednášky tak trochu čiší, že je to zdaleka nejchytřejší člověk široko daleko, a že jeho primárním cílem je a vždy byl výzkum. Reálné aplikace, které pak používá třeba Bing nebo Siri, prodává jenom proto, aby měl víc peněz na vědu, která ho baví ze všeho nejvíc. Nebo to tak každopádně alespoň působí. Tak či onak: víc takových lidí! Víc takových přednášek!

Keynote Mark Earls

Mark Earls má fascinují přístup ke kopírování a inspiraci. Jen málokdo si tak jako on dovolí veřejně prohlašovat, že kopírují všichni, a že na tom není nic špatného. Naopak – je potřeba kopírovat ještě víc, protože z toho vznikají nejzajímavější inovace. A samozřejmě nechybí ani praktická demonstrace na nebohém publiku. Super!

Keynote Gary Shapiro: Ninja Innovation

Gary Shapiro je extrémně zajímavá osobnost. Šéf Consummer Electronics Association, která pořádá CES – zdaleka největší technologickou akci na světě, i autor několika knih. Tomu prvnímu se bohužel vůbec nevěnoval (i když poznámky o tom, jak je CES proti TWN2013 tisíckrát větší, si neodpustil) a tomu druhému se bohužel věnoval až příliš. Tenhle americký styl je na nás trochu moc americký…

Keynote Loïc Le Meur (LeWeb): The Sharing Economy

Loïc mluvil o tom, o čem bude celý letošní Le Web London – tedy o shared economy jako novém trendu nejen v online byznysu, ale v byznysu obecně. Moc hezká shrnující prezentace od Francouze, který žije už x let ve Spojených státech, ale pořád se toho přízvuku ne a ne zbavit.

Tim Ferriss shares how to master any skill by deconstructing it

A na závěr našeho výběru jsme si nechali Tima Ferrisse. Autora bestsellerů jako The 4-Hour Workweek, nebo The 4-Hour Body. Zároveň je Tim také zajímavý angel investor – má podíly ve Facebooku, Twitteru, Evernote, StumbleUpon a několika dalších, takže čuch na to, co bude velké, určitě má. Přednáška samotná ale byla hlavně koncetrovanou moudrostí všech jeho knih. Možná je to naším zbytečným češstvím, tím, že se nedokážeme tak snadno nadchnout, nebo tím, že takové věci nejsme moc schopni pobrat (ok, možná je to jenom můj problém), ale jízlivost si prostě nejde odpustit. Tim Ferriss totiž radí každému a se vším, se svým jednoduchým návodem aplikovatelným na cokoliv. Chcete ho vědět bez toho, aniž byste si museli video pouštět? Tady to je:

– Chcete být v něčem dobří?
– Trénujte!

Více o The Next Web 2013:

 

 

Total
0
Shares
Další články