Kouzelná Almara: Miton s Čuprem chtějí změnit doručování balíků

Co takhle nechat si posílat balíky třeba do blízkého obchodního centra a vyzvednout si je kdykoliv se vám zachce? To je v kostce princip chystané služby Kouzelná Almara, za níž stojí velká jména českého internetového byznysu. A co je na tom vůbec nejzajímavější? Jak zuřivě se nám kluci od internetu při téhle příležitosti dokázali pohádat o tom, co je a není inovace…

Kouzelná Almara by měla vyřešit několik problémů současně – snížit náklady na dopravu e-shopům, umožnit lidem vyzvedávat si balíky rychle a v libovolnou dobu až do večerních hodin a ještě přivést potenciální zákazníky do obchodů. Právě obchodní centra by totiž díky svému zázemí měla být typickým místem, kde budou pobočky této služby k nalezení. Balík bude na zákazníka prostě čekat v “kouzelné” schránce a po zadání pinu, který majitel získá na telefon, si ho bude moci odnést.

Za projektem stojí Miton, Enern a Tomáš Čupr, a jak už je dobrým zvykem lidí kolem téhle party, opět do Česka v ten pravý čas přinášejí některý z osvědčených konceptů ze zahraničí. Srovnání se spuštěním Slevomatu, Damejidlo.cz, Bonami nebo i Prodeti.cz se nabízí samo. A pokud můžeme soudit z předchozích “pokusů”, naděje na úspěch nejsou vůbec malé. Hlavně směrem na západ už se služby jako BufferBox osvědčily a o podobném konceptu se u nás psalo už na konci minulého roku.

Mimochodem, pokud na Facebooku sledujete Tomáše Čupra, Robina Raszku nebo některé další lidi z branže, určitě si nenechte ujít trochu příliš emotivní, ale v jádru velmi podnětnou diskuzi nad tím, co je a není inovace. Některé její útržky už tak jako tak kolují Twitterem, a tak si dovolíme pár námětů k zamyšlení také připojit.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Utíkat nebo raději postát na eskalátorech? Aplikace odpočítává odjezdy metra na sekundy

Zná to každý, kdo žije v Praze. Ranní špička, na každém kroku tisíce lidí, kteří se stejně jako vy potřebují co nejrychleji dostat do práce nebo do školy. Během přestupování nebo cesty na metro většina z nás přemýšlí – mám raději běhat a riskovat, že budu upocený i tak stát na nástupišti? Nebo v klidu postát na eskalátorech a scrollovat Facebook?