Kouzelná Almara: Miton s Čuprem chtějí změnit doručování balíků

Co takhle nechat si posílat balíky třeba do blízkého obchodního centra a vyzvednout si je kdykoliv se vám zachce? To je v kostce princip chystané služby Kouzelná Almara, za níž stojí velká jména českého internetového byznysu. A co je na tom vůbec nejzajímavější? Jak zuřivě se nám kluci od internetu při téhle příležitosti dokázali pohádat o tom, co je a není inovace…

Kouzelná Almara by měla vyřešit několik problémů současně – snížit náklady na dopravu e-shopům, umožnit lidem vyzvedávat si balíky rychle a v libovolnou dobu až do večerních hodin a ještě přivést potenciální zákazníky do obchodů. Právě obchodní centra by totiž díky svému zázemí měla být typickým místem, kde budou pobočky této služby k nalezení. Balík bude na zákazníka prostě čekat v “kouzelné” schránce a po zadání pinu, který majitel získá na telefon, si ho bude moci odnést.

Za projektem stojí Miton, Enern a Tomáš Čupr, a jak už je dobrým zvykem lidí kolem téhle party, opět do Česka v ten pravý čas přinášejí některý z osvědčených konceptů ze zahraničí. Srovnání se spuštěním Slevomatu, Damejidlo.cz, Bonami nebo i Prodeti.cz se nabízí samo. A pokud můžeme soudit z předchozích “pokusů”, naděje na úspěch nejsou vůbec malé. Hlavně směrem na západ už se služby jako BufferBox osvědčily a o podobném konceptu se u nás psalo už na konci minulého roku.

Mimochodem, pokud na Facebooku sledujete Tomáše Čupra, Robina Raszku nebo některé další lidi z branže, určitě si nenechte ujít trochu příliš emotivní, ale v jádru velmi podnětnou diskuzi nad tím, co je a není inovace. Některé její útržky už tak jako tak kolují Twitterem, a tak si dovolíme pár námětů k zamyšlení také připojit.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Famózní Steve Blank ve sklepě. Tohle byla pecka

Když se Steve Blank vydal na výlet do Prahy, udělal tu chybu, že o tom tweetnul. Česká startupová scéna nezaváhala a díky aktivitě StartupYardu se ho podařilo přesvědčit k návštěvě našeho sklepa. Vznikl tak půlhodinový rozhovor a stejně dlouhá diskuze s dvacítkou narychlo sezvaných hostů. Slyšeli jsme úžasné věci a záznam nyní rádi sdílíme.