Kouzelná Almara: Miton s Čuprem chtějí změnit doručování balíků

Co takhle nechat si posílat balíky třeba do blízkého obchodního centra a vyzvednout si je kdykoliv se vám zachce? To je v kostce princip chystané služby Kouzelná Almara, za níž stojí velká jména českého internetového byznysu. A co je na tom vůbec nejzajímavější? Jak zuřivě se nám kluci od internetu při téhle příležitosti dokázali pohádat o tom, co je a není inovace…

Kouzelná Almara by měla vyřešit několik problémů současně – snížit náklady na dopravu e-shopům, umožnit lidem vyzvedávat si balíky rychle a v libovolnou dobu až do večerních hodin a ještě přivést potenciální zákazníky do obchodů. Právě obchodní centra by totiž díky svému zázemí měla být typickým místem, kde budou pobočky této služby k nalezení. Balík bude na zákazníka prostě čekat v “kouzelné” schránce a po zadání pinu, který majitel získá na telefon, si ho bude moci odnést.

Za projektem stojí Miton, Enern a Tomáš Čupr, a jak už je dobrým zvykem lidí kolem téhle party, opět do Česka v ten pravý čas přinášejí některý z osvědčených konceptů ze zahraničí. Srovnání se spuštěním Slevomatu, Damejidlo.cz, Bonami nebo i Prodeti.cz se nabízí samo. A pokud můžeme soudit z předchozích “pokusů”, naděje na úspěch nejsou vůbec malé. Hlavně směrem na západ už se služby jako BufferBox osvědčily a o podobném konceptu se u nás psalo už na konci minulého roku.

Mimochodem, pokud na Facebooku sledujete Tomáše Čupra, Robina Raszku nebo některé další lidi z branže, určitě si nenechte ujít trochu příliš emotivní, ale v jádru velmi podnětnou diskuzi nad tím, co je a není inovace. Některé její útržky už tak jako tak kolují Twitterem, a tak si dovolíme pár námětů k zamyšlení také připojit.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Služba WalkSource konečně dostala Česko do Y Combinatoru

Jakub Vysoký se jako první Čech může pochlubit tím, že se svým startupem úspěšně prošel nejprestižnějším akcelerátorem světa. Zatímco jiné mety jako 500startups, Seedcamp či Springboard už české týmy dobyly, ta nejvyšší jim až donedávna unikala. Teď už to neplatí. WalkSource se zúčastnil letního běhu Y Combinatoru a následně se mu podařilo získat také seed investici na další fungování.
Přečtěte si více

20 startupů, které nás zaujaly na The Next Web

Letošní konferenci #tnw2012 jasně ovládly startupy, kterým další součásti programu spíše sekundovaly - a i ty se často týkaly podnikání. Nebylo v lidských silách poznat všechny projekty, pitchů jsme si ale i tak vyslechli spoustu. Už proto, že řada přednášek sice stála za to, možnost povídat si se zástupy nadšených inovátorů ale překonala málokterá.