Konference LeWeb zná svých 16 semifinálových startupů

Konference LeWeb, jedna z největších technologických událostí Evropy pořádaná každoročně hned dvakrát, zná startupy, které v Paříži v prosinci představí buď přímo sebe, nebo svůj nový produkt či službu. Kam se tedy ubírá technologický vývoj v Evropě?

Pokud je v Evropě skutečně dobrá příležitost, kdy oficiálně spustit startup či nový produkt, aby získal pozornost médií a technologické scény, rozhodně je to konference LeWeb. Po její londýnské variantě uzavírající první pololetí roku přichází nyní na řadu druhé letošní pokračování, tradičně v Paříži. A známé jsou už i startupy, které se během konference objeví na pódiu v rámci tradičního klání. Je jich 16 a všechny představí něco nového.

 • Agent of Presence: Startup prozatím není spuštěn, známé je jen jeho motto: “Módní doplňky, které využívají setkání módy a technologie bez toho, aby obětovaly styl.”
 • Alleantia S.r.l.: Ve jménu hlavního tématu konference, kterým je Internet of Things, se tento italský startup chce zaměřit na speciální senzory propojující věci denního použití s informačním webem.
 • ALTHEIA: Mobilní startup má v plánu datové služby přes 2G spojení.
 • Argus Labs: Zatímco Siri od Applu je odpovědní engine, Jini z dílny Argus Labs chce být robotem, který vás bude především inspirovat. Aspiruje na to být “vaším osobním poradcem, který vám dá skvělé nápady v tu správnou chvíli a na správném místě”.
 • Biletu.com: Biletu chce zařídit, abyste již nikdy nepřišli o kamaráda či kamarádku kvůli konfliktům o peníze. Pomoci má platební služba určená pro přátele.
 • GreenMomit S.L.: Španělský “zelený” startup má za cíl pomocí využití nových technologií omezit spotřebu energií.
 • InTOino: Web tohoto startupu vám o něm vůbec nic neřekne, zbývá tedy jen slogan ze stránky na Facebooku, ani ten vás ale o mnoho moudřejšími neudělá: “InTOino brings your Arduino ideas to life: no need for nerd degree!” Nezbývá, než se zjištěním, o co se vlastně jedná, posečkat na první prosincový víkend.
 • kWIQly: Tenhle “rychlý” startup má za cíl pomocí analýzy spotřebních vzorců šetřit peníze, čas i spotřebu energií.
 • Lyncos Technologies SL: Projekt Lhings od Lyncos Technologies chce svým uživatelům umožnit propojení jejich zařízení a datových toků v nich a jejich ovládání z jednoho centrálního místa.
 • Phonitive: Nový produkt tohoto startupu, Touchalize, si bere za cíl zvýšit interaktivitu mobilních videí.
 • qunb: Zatímco obrázky, webové stránky i filmy a písničky jsou na internetu k nalezení poměrně snadno, nalézt ta správná statistická data ve formátu, ve kterém je zrovna potřebujete, se často nedaří ani s velkými časovými investicemi. Qunb to chce napravit a vytvořit největší katalog číselných dat na internetu.
 • Recommend: Ani tenhle startup toho o sobě zatím mnoho nenapověděl. Jediné, co se o něm kromě jména nyní ví, je jeho doménová adresa – Re.co.
 • Snapeous: Mobilní aplikace, která prostřednictvím čárových a QR kódů umožní k reálným předmětům připojovat digitální obsah a ten sdílet.
 • Ujoolt: O polohu obohacené informace zobrazené v reálném čase na mapě, to je Ujoolt, další startup mířící na LeWeb.
 • wiMAN: Sociální wi-fi připojení, do kterého se zákazníci mohou přihlásit přes Facebook, Twitter či Foursquare.
 • World Climate Credit: Produkt této organizace nazvaný MySollars se zaměřuje na to, aby uživatelé zábavnou cestou a s pomocí odměnového programu mohli snižovat svou uhlíkovou stopu a šetřit tak životní prostředí.

Vypadá to, že se rozhodně bude na co těšit. V případě startupů, u kterých není zatím jasné, co vlastně budou dělat, se možná dočkáme i zajímavých překvapení. LeWeb proběhne od 4. do 6. prosince a ukáže, který ze 16 vybraných projektů si zaslouží celkové vítězství.

Via LeWeb

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Registrace do Startup Show končí zítra. Kdo už se přihlásil?

Soutěž, která přináší maximum zpětné vazby startupům: veřejné profily, veřejné diskuse, otevřená hodnocení poroty, nemilosrdná kritika léčící byznysplány. A ti nejlepší mohou získat milionovou investici a další ceny. Tak se představuje letošní inovovaná podoba soutěže WebExpo Startup Show. Možnost přihlašovat své projekty končí v pátek 31. srpna.