Konec obrazům z IKEA, kupujte si originální umění. Nový e-shop ArtBanana přibližuje umělecká díla lidem

Prodáváme originální, moderní a ne tak drahé umění – to je sdělení nového e-shopu ArtBanana. Nesnaží se ale konkurovat klasickým galeriím. Místo toho s nimi spolupracuje a umělcům nabízí prostor pro online prezentaci.

„Filozofií a cílem ArtBanany je přiblížit současné umění široké veřejnosti a přesvědčit ji, že originálními uměleckými díly se může obklopit opravdu každý,“ vysvětluje zakladatel společnosti Ján Gajdušek. Díla jsou tak k prodeji již od 1000 korun.

Nový e-shop chce přesvědčit lidi, aby místo výzdoby svého bytu sériovými obrazy z obchodních řetězců dali přednost originálnímu umění. V nabídce se zaměřuje na mladou a střední generaci umělců.

Originalita děl je podle společnosti nezpochybnitelná výběrem pouze žijících autorů a jejich kvalita je zaručena renomovanými galeriemi, se kterými ArtBanana spolupracuje.

Těch je zatím jen pět – Galerie Chagall, Galerie S, Galerie Peron, Indigo Space a The Chemistry Gallery, jejich počet se má neustále zvyšovat. V nejbližší době se podle společnosti přidají galerie z Brna, Ostravy, Plzně nebo Ústí nad Labem a dalších měst mimo Českou republiku.

ArtBanana web

„S ArtBananou spolupracujeme už od začátku. V podstatě nám nahrazuje náš vlastní e-shop, a zprostředkovává tak propagaci a prodej děl našich umělců,“ říká Petr Hájek, majitel a ředitel pražské The Chemistry Gallery.

Další výhodou, kterou společnost nabízí, je doručení umění přímo domů. Při nákupech a hledání kvalitního umění tak nemusíte ztrácet čas a nikam chodit. „Kvalitních uměleckých děl je více, než si mnozí myslí, a dokonce si troufáme tvrdit, že si u nás vybere každý,“ popisuje své ambice ArtBanana na svém webu.

Total
0
Shares
Další články