Komárkova KKCG dá až 1,6 miliardy do startupů

Venture kapitálový fond Springtide Ventures, který patří pod křídla KKCG, se plánuje stát jedním z nejvýznamnějších venture capital fondů ve střední Evropě. V příštích třech letech hodlá do vybraných startupů investovat 40 – 60 milionů eur, tedy až 1,6 miliardy korun. A pomoct 15 až 20 společnostem ze střední Evropy a Izraele proniknout do EU a Spojených států.

 „Naše mise spočívá v tom, že pomáháme odvážným podnikatelům budovat významné a perspektivní společnosti,“ slibuje Marek Jablonský, výkonný ředitel Springtime Ventures.Jednotlivé investice by se měly pohybovat mezi 1­–5 miliony eur,“ dodává.

Fond typicky aktivně podporuje zakladatele v prvním až druhém roce budování firmy a pomáhá jim pronikat na cílové trhy. Zároveň pro další investiční kola, kterých se také účastní, pomáhá získávat renomované investory v EU a USA.

„Stavíme na našich přirozených výhodách, tedy velikosti a zázemí skupiny KKCG, působení v srdci Evropy, IT expertíze a na zkušenostech s efektivním managementem a vstupem na trh,“ říká Michal Tománek, investiční ředitel KKCG, který je za fond v rámci skupiny zodpovědný.

Springtide Ventures se zaměřuje na podporu společností s globálními ambicemi, jejichž služby a produkty jsou založeny na informačních technologiích nebo s nimi úzce souvisejí, a to především v oblasti digitálního marketingu, geoinformačních systémů, on-line gamingu, IT security a Big data.

springtide ventures


 

Ani doteď fond nezůstával mimo startupovou scénu. Podpořil následující společnosti a intenzivně pracuje na vstupu do dalších projektů v následujících měsících:

Cleerio, ve které má několikamilionovou investici. Služba vytváří a sdílí on-line mapové prostředí s jednoduchým ovládáním a rychlým vyhledáváním ve velkých datových sadách. Společnost od svého vzniku získala již více než 1 400 zákazníků. V letošním roce rozšiřuje pod novým názvem Cleerio aktivity zejména v USA, kde v současnosti intenzívně buduje mezinárodní síť partnerů.

Geewa, ve níž působí od roku 2014. Je to významný hráč ha poli vývoje a distribuce online her, které spojují hráče po celém světě v reálném čase napříč platformami. Společnost v současnosti pracuje na pokračování své nejúspěšnější hry „Pool Live Tour“ určené zejména uživatelům tabletů a mobilních telefonů.

Cloud4com, ve kterém působí od září 2015. Cloud4com je poskytovatelem služeb virtuálního datového centra. Poskytuje zákazníkům unikátní dostupnost ve dvou úrovních, dostupnost infrastruktury jako celku v úrovni 99,999% a dále pak dostupnost kvalitativních parametrů jednotlivých komponent služby, typicky rychlost virtuálních disků nebo výkon virtuálních procesorů. Služby jsou určeny širokému spektru zákazníků od velkých podniků přes instituce státní správy až po středně velké společnosti.

NejŘemeslníci.cz, kteří aktuálně hledají nového silnéh partnera. Je to webová služba, která pomáhá najít spolehlivé firmy na základě referencí od předchozích zákazníků. V uplynulém roce server navštívil více než milion unikátních návštěvníků, kteří zadali více než 50 000 poptávek v souhrnné hodnotě přes 2,5 miliardy korun.

Total
0
Shares
Další články