Klout obsluhuje měsíčně 7,5 miliardy dotazů přes API

Ačkoliv mnozí mají ke službě výhrady, Klout solidním tempem roste. Od počátku roku získal i řadu nových partnerů a počet dotazů přes API mnohonásobně vzrostl. Stejně tak se znásobil i počet zaměstnanců.

Zatímco v lednu tohoto roku měl Klout mezi developery asi 1000 partnerů, kteří rozšiřovali využití jeho nástroje pro hodnocení online vlivu, v novém blogovém příspěvku uvádí šéf startupu Joe Fernandez již 5000. Pokud jde o počet “API calls”, ten se za posledních 11 měsíců zvýšil 75x, z lednových 100 milionů měsíčně na aktuálních 7,5 miliardy za stejné období. Právě tehle růst považuje Fernandez za jeden z největších letošních úspěchů a důkaz toho, že Klout je na správné cestě.

Pokud jde o projekty, startup během tohoto roku provedl znovuspuštění upraveného webu, představil službu +K určenou k získávání Klout hodnocení přátel, přidal do algoritmu služby jako LinkedIn, Foursquare, Google+ a analyzovat začal i YouTube a další. Spolu s partnery spustil i program Klout Perks, v němž ti nejvlivnější dostávají od společností jako Microsoft, Red Bull, či Spotify reklamní produkty zcela zdarma. Není tedy divu, že se tým lidí, kteří pro startup pracují, během roku vyšplhal z 15 na celkem 50.

Via Klout

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Czech Indie Power: Úspěchy střídají další úspěchy

Po delší odmlce jsme se podívali na novinky u nezávislých českých herních vývojářů. Ti obecně dlouhodobě patří mezi špičku herního světa a jejich novinky to jenom dokazují. V Craneballs spustili Overkill 2, Dead Trigger dostal zelenou na Steamu, CBE Software naraisovali hezké peníze na IndieGoGo, Geewa spustila mobilní verzi Pool Live Tour, Ark8 spustili po pěti letech vývoje svoji Coraabii.