Kiwi.com získalo prestižní globální ocenění za řešení platebních transakcí

Jeden z nejúspěšnějších českých startupů Kiwi.com byl oceněn za přístup ke globálním platebním transakcím i křížovým měnovým tokům. Od roku 2012, kdy byl brněnský startup založen, exponenciálně rostl, což si vyžádalo kompletní přezkoumání jeho finančních operací. I ty musí odpovídat tempu růstu a zajistit celkovou udržitelnost.

Za účelem přezkoumání svých finančních procesů a systémů si v Kiwi.com vybrali Citibank, se kterou našlo řešení vyhovující současným i budoucím potřebám. A díky téhle koncepci získalo prestižní cenu TMI Award za řešení globálních platebních transakcí (Global Payments and Collections Solution).

Převody bez poplatků

„Toto globální plně automatizované cash management řešení bylo vytvořeno tak, abychom mohli přijímat platby ve více než dvaceti měnách na jeden účet při plné kontrole zahraničních měnových kurzů. Dále nám umožňuje provádět platby ve více než třiceti měnách bez nutnosti plateb za jejich převody,“ vysvětluje Juraj Strieženec, CFO Kiwi.com.

Zákazníci Kiwi.com díky tomuto řešení získávají výhodnější ceny letenek a nejsou závislí na měnících se kurzech měn, které poskytují tradiční bankovní technologie nebo zpracovatelé plateb.

Zleva: Pavel Knecht, CE5 E-commerce Sales Manager, Citibank; Alžběta Martišová, Head of Treasury, Kiwi.com a Juraj Strieženec, CFO, Kiwi.com

Oceněná koncepce je založena na CitiFX Instant FX – nástroji poskytujícím streaming a garantované měnové kurzy. Řešení umožňuje Kiwi.com nabízet zákazníkům ceny v lokální měně a současně efektivně řídit kurzové riziko a urychlovat platby. Díky využívání účtů virtuálních platebních karet může populární startup navíc zafixovat marže a zvýšit efektivitu a kontrolu nad dodavatelskými platbami.

„Zvyšující se množství digitálních obchodních procesů a vzestup e-commerce naznačuje, že schopnost nabídnout jednoduché platební metody v jakémkoliv místě na světě je z byznysového hlediska stále více žádoucí. Řešení, které Citibank pro Kiwi.com vyvinulo, poskytuje pohodlný způsob efektivní kontroly cash-flow a globálního byznysu, ale také umožňuje řízení kurzových rizik,“ říká Michal Nebeský, ředitel Citibank pro Českou republiku.

„U treasury managementu oceňujeme přehled o zůstatcích běžných účtů v různých zeměpisných šířkách v reálném čase a snadnou možnost převodu finančních prostředků mezi zeměmi pro efektivní řízení našeho cash-flow,“ dodal Strieženec.

Pro Kiwi.com se jedná již o druhé treasury ocenění. V roce 2016 společnost získala ocenění Adam Smith Award časopisu Treasury Today Magazine za nejlepší řešení pro převádění cizích měn.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jižní Korea navzdory výhružkám láká startupy včetně těch českých

V souvislosti s Korejským poloostrovem se nyní nejčastěji mluví o armádních manévrech, válečné hrozbě nebo dokonce jaderných zbraních. Otrlí Jihokorejci nicméně dál v klidu plánují svou největší startupovou událost beLaunch, kam zvou i české či slovenské projekty. A dosavadní české zkušenosti potvrzují, že na tomto trhu je rozhodně o co stát.
Přečtěte si více

DameJidlo.cz je na trhu 6 měsíců, realizovalo 250 tisíc objednávek

Internetová služba DameJidlo.cz za prvních šest měsíců zaznamenala 250 tisíc objednávek a do konce roku jich plánuje přijímat 100 tisíc měsíčně. S růstem služby souvisí také rozšiřování nabídky o nové restaurace - v současné době je to 400 restaurací a jenom za květen přibylo dalších 55. "Růst služby souvisí také s budováním vlastní kurýrní služby. V Praze jsme vlastní kurýry měli již v listopadu a v Brně jsme ji spustili na začátku května,“ říká zakladatel firmy Tomáš Čupr. V budoucnu by se služby měly rozšířit i o rozvoz potravin.