Kiwi.com: Vyhledávač letenek Skypicker chystá další velké věci

Vyhledávač letenek Skypicker si pořídil doménu Kiwi.com. A zřejmě za ni nezaplatil málo. Že by jméno připravované virtuální aerolinky?

Brněnský Skypicker si koupil doménu Kiwi.com před pár dny, uvedl server 404m.com a rovnou nabídl úvahu, že by mohlo jít o název nové aerolinky. Skypicker ale mlčí. „Bohužel toto nyní nemůžu ani potvrdit, ani vyvrátit,“ řekl nám Oliver Dlouhý na otázku, jestli je spekulace pravdivá.

Dost drahé na to, aby z toho nic nebylo

Přitom se ale nejedná o žádné drobné. Server DomainInvesting tvrdí, že prodávající Future Media Architects za doménu dostal 800.000 USD, tedy přes 19 milionů korun. To z transakce dělá dosud druhý největší letošní doménový obchod.

Čtěte také: Skypicker chystá vlastní aerolinku. Jak mu to může vyjít?

Samozřejmě je běžné, že si firmy registrují více domén, a teprve poté se rozhodují. Ale investoval by Skypicker tolik peněz do domény, kdyby nešlo o něco opravdu velkého?

Časově by úvaha o aerolince dávala smysl: první letadla se mají v pilotním provozu vznést pravděpodobně v květnu, řekl dříve pro Tyinternety.cz Jiří Hlavenka, investor Skypickeru. Že Skypicker připravuje vlastní (virtuální) aerolinku se ví od letošního února, kdy to Dlouhý oznámil v rozhovoru pro Forbes.

kiwi.com_whois_skypicker
Whois záznam domény kiwi.com

Globální byznys z Brna

Skypicker vznikl jako startup v roce 2012, o jeho začátcích se rozepsal pro Tyinternety Oliver Dlouhý před třemi lety. V poslední době exponenciálně roste: v roce 2013 měl obrat 10 milionů, v roce 2014 vyskočil na 145 milionů, loni na 2 miliardy a letos předpokládá 10 miliard korun obratu. Jsou to globální čísla: firma denně prodá letenky za 20 milionů korun, český trh přitom dělá pouhé půlprocento obratu.

V Brně pro Skypicker pracuje zatím asi 300 lidí, letos jich chce nabrat přes 1000, uvedla v rozhovoru pro Tyinternety jeho finanční ředitelka Lucie Brešová.

Titulní foto: André Karwath aka Aka – Own work, CC BY-SA 2.5

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Letošní běh StartupYardu má nové investory: O své peníze se podělí Tomáš Čupr a Josef Matějka

StartupYard pro letošek nalákal významné investory: zakladatele Slevomatu nebo DámeJídlo Tomáše Čupra a jeho investiční společnost Bizthusiasm a Josefa Matějku, který stojí za internetovým obchodem CZC.cz. Účastnili se už hodnocení a výběru týmů do letošního programu: z více než 200 přihlášených zůstalo jen sedm účastníků.