Kiwi.com spouští první světový vyhledávač multimodální přepravy, letenky propojí s vlaky či autobusy

Kiwi.com oznámilo celosvětový launch technologie, která umožní cestovatelům navštívit jednou rezervací i města, která standardně nejsou dostupná letecky. Zákazníci si tak mohou vybírat z různých itinerářů s konkrétními časy a cenami, nikoliv pouze s obecnými cestovními informacemi, a zarezervovat si tak optimální trasu od začátku do konce na jednom místě.

Kiwi.com je globálně první společností, která je schopna nabídnout vyčerpávající online inventář zahrnující lety i navazující spojení s možností okamžité rezervace. Kiwi.com teď ukazuje, kolik bude jakýkoliv výlet, trasa a konkrétní přeprava stát, a navrhne další alternativy. Díky naprosté transparentnosti a výběru všech dostupných variant je rozhodnutí plně v rukou zákazníka.

 „Je to přirozený vývoj. Poté, co jsme dovedli k dokonalosti náš základní produkt virtual interlining, díky kterému propojujeme lety více než 500 aerolinek, je logickým krokem poskytnout cestovatelům door to door řešení, které jim umožní si naplánovat opravdu celou cestu,“ říká Oliver Dlouhý, CEO a spoluzakladatel společnosti.

Během měsíců 10 tisíc spojení do konkrétních míst

„Osobně považuji za frustrující, když najdu například skvělou nabídku na samotný let a pak musím hledat na dalších několika stránkách komplikované transfery do finální destinace,“ pokračoval Dlouhý.

S více než 90 miliony vyhledávání denně bude nová služba poskytovat řešení pro cestovatele na jednom místě a navrhovat optimální kombinace přepravy – ať už na základě času, nebo trasy, vzdálenosti či ceny. Každý den Kiwi.com přidává další a další trasy, během následujících měsíců přidá přes deset tisíc spojení do konkrétních měst.

Tento multimodální přístup dává cestujícímu maximální kontrolu a zapojuje do procesu i města bez letišť. Pokud si chce cestující během cesty udržet jistou dávku spontánnosti, může si zarezervovat pouze část cesty.

Mílník v cestovním průmyslu

„Když jsme novinku testovali s cestujícími, přivítali zejména úsporu času, peněz i stresu, navíc vše neustále podléhá naší Kiwi.com Guarantee, jmenuje hlavní výhody Dlouhý. Pokud tedy bude spoj zpožděný nebo zrušený, firma zákazníkům zarezervuje alternativní přepravu do cílové destinace.

Cestující podle vyjádření chtějí mít stále větší přehled a tahle služba jim to teď maximálně umožní. Naplánovat a zarezervovat si kompletní trasu za využití vlaků, pronajatých aut, taxi, lodí, autobusů až do hotelu tak má být ještě snadnější.

„Domnívám se, že jde o milník v cestovním průmyslu umožňující přepravu z bodu A do bodu B i do dříve méně známých míst, která jsou teď lépe přístupná a o to více se otevírají turismu. To může ulevit i městům, která jsou naopak masivním turismem tradičně poznamenávána,“ jmenuje další z možných přínosů Dlouhý.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Státní seed fond představí seriál seminářů po českých městech

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo cyklus seminářů ke zvýšení povědomí o připravovaném seed fondu pro začínající podnikatele. Určené jsou zejména mladé generaci nositelů nových nápadů z řad studentů, doktorandů a dalších představitelů akademické sféry, zúčastnit se ale mohou i ostatní. Prezentace se uskuteční na 15 vysokých školách technického a přírodovědného směru v říjnu a listopadu.