Kiwi.com se stěhuje, rebranduje a nabírá

kiwi-com-se-stehuje-rebranduje-a-nabira-2

Jeden z největších českých startupů Kiwi.com se nově přestěhoval do větších a reprezentativnějších prostor v brněnském Campus Square, které dnes oficiálně představil. Byli jsme u toho a vyzpovídali zakladatele Olivera Dlouhého, kterého mimo jiné můžete spatřit i na zítřejším StartUp Summitu. Oliver dle jeho slov účastníky namotivuje svojí prezentací, na které bude dnes v noci usilovně pracovat.

Společnosti se finančně daří. V červenci se tržby poprvé vyšplhaly na 30 milionů eur. Za třetí kvartál utržila téměř 92 milionů eur (2,5 miliardy korun), což je víc, jak za celý minulý rok dohromady.

Neustálý růst společnosti Kiwi.com s sebou přináší nároky na nábor nových zaměstnanců především do řad zákaznického servisu. Tým roste prakticky každým dnem. V současnosti firma zaměstnává 770 lidí, tým se dnešním dnem rozrostl o 20 nových členů. Struktura Kiwi zaměstnanců se skládá z 58 národností. Přes 40 % jsou Češi a Slováci. Genderově se snaží personální ředitelka Kateřina Gábová, aby byly týmy vyvážené.

kiwi-com-kancelare-1

Kiwi.com je celosvětový vyhledávač letenek, který se zaměřuje na kombinace nespolupracujících aerolinek, kde je schopen díky vlastnímu technickému řešení vyhledávat letecká spojení a cenové nabídky letenek. Ty následně prodává se zárukou na navazující lety.

Pro firmu byl dnešek velkým dnem nejen na Jižní Moravě, ale na Jižní polokouli. Zároveň totiž otevřela i svoji pobočku o 20 nových zaměstnancích na Fiji.

Ptáte se, proč ne třeba v Grónsku?

Oliver Dlouhý nám k tomu řekl: „Fiji má pro Kiwi.com strategický význam kvůli americkým a asijským trhům. Časové pásmo na Fiji je výhodné pro oba trhy. Zatímco v ČR je noc, na Fiji a okolních trzích je den. Pomůže nám při komunikaci se zákazníky z Asie a Pacifiku.”

kiwi-com-kancelare-2

Kiwi trpí nedostatkem kvalitních a kvalifikovaných lidí

Výkonná ředitelka Lucie Brešová sdělila, že by firma ráda do konce roku dosáhla počtu 1 000 zaměstnanců. „Nové členy hledáme zejména do zákaznického centra, kde potřebujeme lidi, kteří umí výborně komunikovat a bez problému se domluví alespoň jedním dalším cizím jazykem,“ upřesnila. Poptávka je po německy, japonsky, korejsky a rusky mluvících zaměstnancích.

Nehledají se však posily jen do zákaznického servisu, ale i IT specialisté a vývojáři. Sociální sít LinkedIn na tento typ specialistů vůbec nepomáhá, proto se musí uchylovat k dalším alternativním metodám náboru.

Jaký je typ ideálního Kiwi.com zaměstnance?

Podle Olivera je to aktivní mladý člověk, který se dokáže nadchnout pro danou věc a dokáže ji dotáhnout i přes všechny útrapy do zdárného konce. Hledá lidi, kteří nečekají, až se jim úkol zadá, ale najdou sami řešení, které pomůže k růstu firmy.

Kiwi.com je stále ještě i při své velikosti sturtupová firma a tak se snaží i interně komunikovat. Pořádá spoustu večírků a neformálních aktivit. V nových prostorách mají zaměstnanci k dispozici vlastní kantýnu, posilovnu, saunu a dostatek relaxačních zón. Kanceláře jsou i dog-friendly. Psi tam mají dokonce i svůj výtah.

kiwi-com-kancelare-3

kiwi-com-kancelare-4

kiwi-com-kancelare-5

Novinky, které potěší při nákupu letenek

Kiwi.com nově integrovalo do svých služeb několik velkých partnerů a při plánování levných letenek najdete i aerolinie, jako je Air France.

Hledači výhodných letenek určitě ocení službu Watch Dog, která pro vás bude hlídat výhodné letenky do dané destinace, a jakmile spadnou pod požadovanou úroveň, sama vás o tom  informuje.

V Kiwi.com také testují slibované zajišťování silniční přepravy mezi letišti. Stále se mluví o službách spojených s Uberem, ale oficiálně je to neustále tajná informace, tak dělejte, že jste si to nepřečetli.

Příjemné cestování.

kiwi-com-kancelare-6

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Top virály týdne: Kobe, Messi a Obama táhnou

Před Vánocemi značky výdaji na celebrity nešetřily - najdete tu Justina Biebera, Lionela Messiho nebo třeba nejmocnějšího pejska planety na roztomilé procházce. Opět se objevuje také koncept přiznaného pokusu o virál a na závěr tu máme něco, co nám hlava nebere.