Kiwi.com navazuje spolupráci s firmou Amadeus. Chce tak poskytnout více letů za ještě nižší ceny a zvýšit tržní dosah

kiwi-com-se-stehuje-rebranduje-a-nabira-2

Jeden z globálně nejúspěšnějších českých startupů chytá další výraznou expanzi. Pomoci mu má nová spolupráce, díky které bude Kiwi.com moci nabízet ještě mnohem vyšší objem letů. Cestovatelé by díky partnerství mohly zvláště na mezikontinentálních letech ušetřit až polovinu nákladů.

Brněnská služba Kiwi.com (dříve Skypicker) pro vyhledávání levných letenek uzavřela nové klíčové partnerství. Kiwi.com bude spolupracovat se společností Amadeus, která má vlastní vyhledávací algoritmus a rovněž přístup k obrovskému množství informací o letech.

Zatímco Kiwi.com stojí za algoritmem, který dokáže efektivně kombinovat lety více než dvou set nízkonákladových leteckých společností, Amadeus disponuje další obrovskou paletou dat, jež získává skrze svůj obrovský distribuční kanál. Amadeus je totiž globálním hráčem na poli poskytování IT řešení pro takřka všechny druhy firem v oblasti cestovního ruchu. Společnost vyvíjí rezervační portály pro klasické i nízkonákladové letecké společnosti, hotely, provozovatele železniční dopravy, provozovatele výletních lodí a trajektů, autopůjčovny a podobně.

kiwisigningfeature

Díky kombinaci technologických řešení obou společností mají cestovatelé na některých trasách ušetřit až 50 procent nákladů na letenku. Kiwi.com doufá, že partnerstvím s firmou Amadeus dokáže svou databázi obohatit o dalších 750 milionů kombinací letů a nabídnout tak uživatelům o mnoho více možností levného cestování. Nárůst počtu možných letů za bezkonkurenční ceny by cestovatelé měli zaznamenat hlavně na mezikontinentálních letech.

Oliver Dlouhý, CEO Kiwi.com, mluví o navázání spolupráce jako o velkém průlomu: „Naším ambiciózním cílem je zvýšit tržní dosah Kiwi.com na desetinásobek a Amadeus je jediným partnerem, který je schopen přinést technologické řešení. Jedná se o naše největší a nejkomplexnější partnerství v oblasti poskytování dat a Amadeus nám poskytuje bezkonkurenční obsah, rychlost vyhledávání i geografický dosah.“

Kiwi.com pro svůj vyhledávač potřebuje obrovské množství relevantních dat i neskutečný výpočetní výkon, který dokáže zajistit dostatečnou rychlost vyhledávání i přesnost výsledků. Amadeus je podle všeho jedinou firmou, jež je něco takového schopna poskytnout. Těšme se tedy na to, jak se tato nová spolupráce na výsledcích vyhledávání letenek reálně projeví.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: První polibky a Arnie!

Video s cizinci, kteří se mají poprvé políbit, jste možná už viděli, ale stihli jste už některou z parodií? A viděli jste už nestárnoucího Arnolda s tankem? Nebo M.C. Miloshe? a Photoshopové hrátky? TOP virály jsou zpět!