Kinect 2 a náramek Myo se poprvé předvedly v Česku

V pražském Techsquare se za účasti dvaceti vývojářů uskutečnil první Gesture Control Hackathon využívající pohybové ovladače. Kromě Leap Motion s vylepšeným rozpoznáváním gest byla vůbec poprvé k dispozici nová generace senzoru Kinect od Microsoftu a náramek Myo od Thalmic Labs, který snímá svalové impulzy z předloktí.

V soutěžním hackathonu zvítězil herní projekt kombinující náramek Myo a programovatelnou hračku Sphero, který realizovala trojice Daniel Rutkovský, Jan Kaisrlik a David Bartoň. Porota neplánovaně ocenila také technické řešení mezinárodního týmu Seby Garcii a Jana Jedličky, kteří spojili ovladač konzole Nintendoo Wii s vývojářskou helikoptérou.

“Byli jsme příjemně překvapeni, jak rychle se vývojáři zorientovali v nových technologiích, a to jak po technické stránce, tak i v jejich využití. Studenti FIT Brno navrhli ovládání hudebního přehrávače s využitím Myo, tým z televize Nova zase předvedl, jak využít Kinect pro interaktivní grafiku při předpovědi počasí,” přibližuje další projekty Richard Hořín z pořádajícího Flow Studia.

Pořadatelé již nyní koncipují navazující akci směřovanou na podzim, která by cíleně spojila vizuální umělce, animátory, VJs a designéry s programátorskou komunitou, čímž by dala prostor atraktivním interaktivním realizacím.

“Pohybové ovladače jsou novou záležitostí. Nejen, že je v Česku téměř nikdo nemá, navíc ani neexistují pravidla jak pro ně vyvíjet či designovat aplikace. Hackathon přinesl během 24 hodin řadu povedených ukázek a nových zkušeností,” doplňuje smysl akce organizátor Petr Fodor.

_NWJ4218 _NWJ4223 _NWJ4230 _NWJ4259 _NWJ4264

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Svět internetu má nového giganta: Groupon

Elitní klub miliardových startupů získal nového a pro mnohé jistě nečekaného člena v podobě systému pro hromadné nakupování Groupon. Že by definitivní konec dominance klasických sociálních sítí a obzvláště Vyvítekteré? Možná, ale každopádně je to velká vzpruha pro nováčky.