Kinect 2 a náramek Myo jsou v Česku. K vyzkoušení v TSQ

V pražském Techsquare se od 4. do 6. dubna 2014 uskuteční první vývojářský Gesture Control Hackathon využívající pohybové ovladače.

Kromě Leap Motion s vylepšeným rozpoznávání gest ruky, bude v ČR vůbec poprvé k dispozici nová generace senzoru Kinect od Microsoftu a náramek Myo od Thalmic Labs, který snímá svalové impulzy z předloktí.

Pohybové technologie se nejlépe využijí ve spojení s dalším hardwarem, takže organizátoři z Flow Studia zajistí Google Glass, brýle Oculus Rift, mikropočítač Raspberry Pi nebo programovatelnou hračku Sphero.

Soutěžní hackathon týmů doplní tři zahraniční přednášky odborníků, kteří představí nejen samotné technologie, ale především předají zkušenosti s designováním bezdotykovách uživatelských rozhraní.

Akce je určena vývojářům, designérům, návrhářům uživatelských rozhraní a idea makerům. Na nedělní vyhlášení, kterému bude od 15. hodiny předcházet veřejné testování realizovaných projektů, jsou zváni všichni zájemci o technologické novinky.

Detaily o akci včetně přihlášky zdarma je možné najít na www.bit.ly/gesturehackathon.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: TopMonks

S rozvojem nových médií a komunikačních technologií se rozvíjí i nabídka služeb, které se snaží zprostředkovat nejrůznější mikrozakázky. Ty jsou určeny pro jednotlivce, kteří jsou zrovna k dispozici ve vhodný okamžik s potřebnými schopnostmi, na vhodném místě nebo s potřebným vybavením. Stále je ale co dohánět a nový typ zaměstnávání chce prosadit i český tým kolem Jiřího Fabiána.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Fejsbůček

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň rubriky, v níž vám představujeme aktuální internetové projekty domácích průkopníků online byznysu. Tentokrát je tím projektem Fejsbůček, služba s nezaměnitelným názvem spadající do kategorie těch, se kterými se snaží prorazit již fungující společnost.