Kickstarter zjednodušil pravidla, nebude ověřovat projekty

Nejznámější crowdfundingová platforma na světě uvolňuje svá stavidla. Kickstarter změnil svá pravidla, zpřístupnil možnost usilovat o investice veřejnosti neomezenému spektru projektů a navíc zrušil manuální lidské ověřování kvality kampaní.

Usilovat přes Kickstarter o investice od veřejnosti bude snazší než kdy dřív. Nejznámější crowdfundingová platforma světa se totiž rozhodla, že nechce projektům stát v cestě, a významně zjednodušila pravidla pro usilování o investici.

Kickstarter během své existence zafinancoval 981 milionů dolarů do 62 932 projektů. Veškeré projekty, které se v minulosti na stránce objevily, musely splňovat přísná pravidla a procházely ručním schvalovacím procesem pracovníky společnosti.

Schvalovací proces se nicméně mění a bude do budoucna probíhat automaticky, pomocí speciálního algoritmu, kterému nepotrvá víc než 5 minut. Potom, co projekt procesem projde, bude jej jeho autor bude moci rovnou naostro spustit. Pokud kampaň schvalováním projde, budou moci její autoři před spuštěním požádat Kickstarter o nezávazné připomínky. Manuální schvalování přijde ke slovu pouze tam, kde projekt neprojde algoritmem.

A to není to jediné, co se mění. Kickstarter zkrátil pravidla z tisíce na asi 300 slov a zrušil většinu stávajících omezení pro kampaně. Především ale došlo k odstranění všech zakázaných produktů a projektů, kterých dříve byla na Kickstarteru celá řada (například zkrášlovací přípravky Kickstarter odmítal financovat). Jediné, co je nyní zakázáno, jsou nebezpečné a nelegální kampaně.

Kickstarter se tím přibližuje rychle rostoucímu Indiegogo. To již od svého počátku zvolilo zcela odlišnou strategii, když blokovalo jen nelegální a nebezpečné kampaně, všechno ostatní mělo na jeho stránkách zelenou. Mnoho z těch, kdo byli v minulosti na Kickstarteru odmítnuti, následně své kampaně zrealizovalo právě zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pražští 360Cities vydali svou panoramatickou aplikaci také pro iPad

Obrovské panoramatické fotografie světových metropolí, přírodních krás nebo dokonce jiných planet jsou stále více oblíbené, jedno mají ale dost často společné. S velkou pravděpodobností je najdete na úspěšné službě 360cities.net, která sídlí v České republice. Její aktuální misí je zpřístupnit panoramata všem a pomoci v tom má nová mobilní aplikace.