Kickstarter dnes prolomil miliardovou hranici

Symbol crowdfundingu pokořil hranici úspěchu, ale pochlubil se i jinými statistikami.

Kickstarter předchází zvědavým dotazům. Statistická stránka Kickstarteru  hovoří čísly a hovoří zcela jasně. Do miliardy chybí už jen “pár” milionů. Crowdfundingový server si bere z každého úspěšného projektu pět procent vybrané částky. A tak při prekročení jedné miliardy by měl mít na účtě jen z provizí kolem padesáti milionů dolarů. 

Během své pětileté historie službu využilo 135 270 kampaní, přičemž necelá polovina (43 procent) dosáhla svého cíle. Desetina z nich ale třeba nedostala ani dolar. Miliardová statistika se zjevila i na nově vytvořené stránce.

Úspěšní jsou herní vývojáři. A to i přesto, že jsou až šestí v úspěšnosti projektů. Předběhla je hudba, film, umění, vydávaní knih a divadlo. Hry ale vydělávají největší sumy. Většina z úspěšných posbírala víc než jeden milion dolarů. O tom se přesvědčili i tuzemští Warhorse, kterým se pro své středověké RPG Deliverance: Kingdom Come podařilo vybrat za měsíc vybrat víc než třicet milionů korun. 

Nedávno se populární služba dostala pod palbu hackerů. Díra, kterou se do systému dostali a ukradli hesla, telefonní čísla a e-mailové adresy, je už ale zalátána. Aspoň tvrdí šéf služby Yancey Strickler s tím, že čísla kreditních karet byla uchráněna.

 via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Dejte šanci Berlínu. On vám ji dá taky

To, že je Berlín skvělým místem pro začátky v byznysu, se zdá být pro mnoho lidí v Česku a na Slovensku stále překvapením. A protože je Berlín domovem i mojí firmy, rozhodla jsem se vám nabídnout pár důvodů, proč byste na Silicon Allee, jak se mu někdy přezdívá, neměli zapomínat. Ať už se poohlížíte po nové pracovní pozici, či si hodláte splnit sen o zajímavé práci v zahraničí, právě německé startupy tuto možnost stále častěji nabízejí.