Kickresume pomohlo najít práci půl milionu lidí. Pro studenty je odteď zdarma, i v ČR

Původem slovenská online platforma na tvorbu životopisů Kickresume chce přispět k zvýšení zaměstnanosti mladých lidí a pomoct jim najít si práci již během studia. Proto spustila akci pro studenty českých a slovenských vysokých škol, díky které mohou nástroj využívat zdarma.

„Absolventi vysokých škol častokrát mají všechny potřebné zručnosti. Nevědí je však správně odprezentovat,“ říká Tomáš Ondrejka, spoluzakladatel a CMO Kickresume. „Najděte si jakoukoliv statistiku o nezaměstnanosti mladých. Uvidíte, že hlavně čerství absolventi vysokých škol si nehledají práci právě nejlehčeji. Chceme jim to ulehčit.“

Firma argumentuje statistikami – až čtyřiceti procentům absolventů se nedaří najít si práci ani po šesti měsících od ukončení studia a až čtvrtina absolventů je bez práce i rok po získání diplomu.

Kickresume teď proto studentům (resp. držitelům karty ISIC) umožňuje vytvořit životopis, motivační list nebo webstránku s profesionálním designem – který je jedním ze základních kritérii, jak zaujmout personalisty.

„Personalistům projde rukami několik stovek životopisů denně. V průměru stráví nad každým jen šest sekund. Jinými slovy, máte jen šest sekund na to, aby je váš životopis zaujal natolik, že vás pošlou do dalšího kola,“ vysvětluje Peter Ďuriš, CEO a další spoluzakladatel firmy.

„Obsah životopisu je důležitý, no v první chvíli nejvíc zaváží samotný design CV. Každý životopis vytvořený v Kickresume má profesionální grafický design. Ze zkušeností víme, že vzhledem CV se dá odlišit opravdu jednoduše. Lidi přitahuje dobrý design a personalisté nejsou výjimkou,“ dodal.

Kickresume vzniklo v roce 2013, od té doby jeho řešení využilo již přes půl milionu lidí. Nejvíc uživatelů má v Kanadě, Indii a Spojených státech. „Spolu s Petrem Ďurišem jsme na vysoké škole potřebovali životopis na stáž. Nenašli jsme však žádný jednoduchý nástroj, a tak jsme si jeden vytvořili. Podobný problém měli i naši spolužáci, kteří začali Kickresume používat. Za pár měsíců jsme už měli tisíce uživatelů, a tak vzniklo Kickresume,“ uvedl před časem Ondrejka v rozhovoru.

Total
0
Shares
Další články