Keiretsu Forum posílá české startupy dál do světa: Otevírá možnosti od Kanady po Soul

Síť angel investorů Keiretsu Forum se rozpřahuje. Otevírá pobočky v korejském Soulu a ve Spojených arabských emirátech, vedle toho dopomáhá startupům k videoprezentacím jinde v zahraničí. Oboje znamená pro tuzemské startupy i investory nové příležitosti. 

Soul doplnil v Asii ndii, Singapur, Čínu a Indonésii. V  Dubaji bylo založeno první Keiretsu Forum v arabském světě, které bude zastřešovat nejen SAE, ale také Kuvajt a Saudskou Arábii.

„Soul je, co se ekonomiky týče, čtvrtou největší metropolitní oblastí na světě. Světové centrály takových gigantů jako je Samsung, LG nebo Hyundai-Kia zajišťují technologickým firmám obrovské příležitosti. Neméně důležitý je ale pro Keiretsu vstup do regionu blízkého východu, kde dochází k bezprecedentnímu posunu ekonomiky založené na surovinách na ekonomiku naplno využívající terciální sektor,“ říká CEO Keiretsu Forum Prague CEE Petr Lemoch.

České startupy aktuálně využívají možností videoprezentace před zahraničními investory – hned dva budou své štěstí zkoušet v Jakartě, další se připravují na Kanadu. Jde o jeden projekt z oblasti security a jeden z oblasti fintechu, kvůli investorům si ale mladé firmy přejí zůstat skryté.

Keiretsu láká i na to, že na kanadských pobočkách mají vybrané evropské projekty možnost prezentovat zdarma. Oproti běžné praxi v Severní Americe, kdy se za možnost představení projektu investorům v rámci různých platforem slušně platí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co nám dala cesta do TechStars a zase zpátky

Pravý význam slova "akcelerace" na vlastní kůži poznal Lukáš Hurych se zbytkem týmu CSS Piffle v New Yorku. Když bez přípravy spadnete do ostrého pitche se šéfem předního světového akcelerátoru, je to prostě vždycky zážitek. Co všechno si z krátké ochutnávky TechStars přivezl tým, do kterého by podle všeho rád investoval Robin Raszka z Tapmates?