Keiretsu Forum otevřelo v Praze. Přiveze do Česka mezinárodní Angel Capital Expo

Globální síť angel investorů Keiretsu Forum rozšířila své aktivity o CEE region se sídlem v Praze. Pobočka má za sebou první středoevropský screening za účasti českých i amerických uchazečů a v květnu přiveze do Prahy své mezinárodní Angel Capital Expo.

Keiretsu Forum se zabývá propojováním startupů s akreditovanými investory. Celosvětově největší síť privátních angel investorů má 46 zastoupení na 3 kontinentech.

Nově otevřená pražská kancelář sídlí v samotném centru města, na Václavském náměstí 2, a zastupuje v regionu kromě ČR i Slovensko, Polsko a Bělorusko. Screeningy pro své členy bude pořádat několikrát do roka. Prezidentem pražské pobočky je dlouholetý investor Luděk Palata, výkonným ředitelem je Petr Lemoch, který přišel z agentury Pleon Impact.

keiretsu_forum_global_map_2016
Keiretsu Forum působí ve 46 zemích na 3 kontinentech, nově i ve střední Evropě

Andělské Expo v květnu v Praze

Aktuálně pražské Keiretsu Forum připravuje Angel Capital Expo Europe, pravidelnou mezinárodní akci, která se bude poprvé konat v Praze. Expo se uskuteční 5. května v Erbia Congress Centru ve výškové budově City Tower na Pankráci. Pracovním jazykem bude angličtina.

Do Čech přivezeme 20 top startupů z celé Evropy a očekáváme účast kolem 200 až 300 investorů. Právě mezinárodní přesah díky spolupráci s našimi pobočkami nám umožňuje investorům nabídnout vždy jen ty nejlepší projekty. A startupům naopak angel investory, kteří počítají s investicí a mají dost zkušeností na to, aby celou věc zdárně dotáhli do konce,“ říká Petr Lemoch, CEO Keiretsu Forum Prague.

petr_lemoch
Petr Lemoch, CEO Keiretsu Forum Prague

První screening vyhrál projekt z USA

Na přelomu roku uspořádala nově vzniklá pobočka historicky první středoevropský screening, kterého se zúčastnily dva české projekty: Lentikats Biotechnology, který vyvíjí porézní matice, využitelné v široké škále odvětví, a Česká sádra, která má za cíl vybudování továrny na sádrokartonové desky přidružené k elektrárně.

Další 3 projekty pocházely z USA: první z nich, ABom, se zabývá vývojem odmlžovací technologie pro lyžařské a taktické brýle, druhou byla vítězná Savara, která vyvíjí unikátní léky a díky Keiretsu již získala globálně více než 10 milionů dolarů. Jako poslední ze zahraniční trojice se představil investiční fond Keiretsu Capital.

Total
0
Shares
Další články