Keiretsu Forum otevřelo v Praze. Přiveze do Česka mezinárodní Angel Capital Expo

Globální síť angel investorů Keiretsu Forum rozšířila své aktivity o CEE region se sídlem v Praze. Pobočka má za sebou první středoevropský screening za účasti českých i amerických uchazečů a v květnu přiveze do Prahy své mezinárodní Angel Capital Expo.

Keiretsu Forum se zabývá propojováním startupů s akreditovanými investory. Celosvětově největší síť privátních angel investorů má 46 zastoupení na 3 kontinentech.

Nově otevřená pražská kancelář sídlí v samotném centru města, na Václavském náměstí 2, a zastupuje v regionu kromě ČR i Slovensko, Polsko a Bělorusko. Screeningy pro své členy bude pořádat několikrát do roka. Prezidentem pražské pobočky je dlouholetý investor Luděk Palata, výkonným ředitelem je Petr Lemoch, který přišel z agentury Pleon Impact.

keiretsu_forum_global_map_2016
Keiretsu Forum působí ve 46 zemích na 3 kontinentech, nově i ve střední Evropě

Andělské Expo v květnu v Praze

Aktuálně pražské Keiretsu Forum připravuje Angel Capital Expo Europe, pravidelnou mezinárodní akci, která se bude poprvé konat v Praze. Expo se uskuteční 5. května v Erbia Congress Centru ve výškové budově City Tower na Pankráci. Pracovním jazykem bude angličtina.

Do Čech přivezeme 20 top startupů z celé Evropy a očekáváme účast kolem 200 až 300 investorů. Právě mezinárodní přesah díky spolupráci s našimi pobočkami nám umožňuje investorům nabídnout vždy jen ty nejlepší projekty. A startupům naopak angel investory, kteří počítají s investicí a mají dost zkušeností na to, aby celou věc zdárně dotáhli do konce,“ říká Petr Lemoch, CEO Keiretsu Forum Prague.

petr_lemoch
Petr Lemoch, CEO Keiretsu Forum Prague

První screening vyhrál projekt z USA

Na přelomu roku uspořádala nově vzniklá pobočka historicky první středoevropský screening, kterého se zúčastnily dva české projekty: Lentikats Biotechnology, který vyvíjí porézní matice, využitelné v široké škále odvětví, a Česká sádra, která má za cíl vybudování továrny na sádrokartonové desky přidružené k elektrárně.

Další 3 projekty pocházely z USA: první z nich, ABom, se zabývá vývojem odmlžovací technologie pro lyžařské a taktické brýle, druhou byla vítězná Savara, která vyvíjí unikátní léky a díky Keiretsu již získala globálně více než 10 milionů dolarů. Jako poslední ze zahraniční trojice se představil investiční fond Keiretsu Capital.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Na Demo Day StartupYardu se představí šest firem, Spectu je prodáno

StartupYard zakončí svůj třetí běh na Demo Day, večeru, kde startupy představí, co vytvořily za uplynulé tři měsíce. Pokusí se přesvědčit zákazníky, investory, novináře i případné zaměstnance. Vítěz bude mimo jiné moci prezentovat na jedné z největších konferencí pro startupy na podzim 2013 (název konference bude jedním překvapení večera). Do kalendáře si pište úterý 4. června od 18 hodin v MeetFactory.