Kdo bude bojovat za Česko na Pioneers Festivalu? TechSquare odhalil finálovou pětici Czech Pioneers

Expedici na vyhlášený vídeňský Pioneers Festival vypraví letos TechSquare už po čtvrté. Pětice startupů vybraných do skupiny Czech Pioneers High5 bude mít příležitost se seznámit s top manažery partnerských korporací.

Účast českých startupů na Pioneers Festivalu je letos silná. Mezi 500 startupy, které pořadatelé spolu s lokálními partnery vybírali z celého světa, najdeme celkem 20 českých projektů. Pět českých firem se dokonce probojovalo do užšího výběru TOP 70.

Do výběru pětice Czech Pioneers High5 vybíral TechSquare z 27 přihlášených.Ve finální pětce je silná skupina startupů z širokého spektra oblastí: zdravotnické technologie, internet věcí, finanční technologie a marketing a advertising. Které to jsou?

Czech Pioneers High5

X.Glu – První chytrý a bezúdržbový glukometr na světě. Bezúdržbový je díky absenci baterií, jeho napájení totiž probíhá při kontaktu s telefonem, do kterého také rovnou ukládá data z absolvovaných měření cukru v krvi diabetika. Díky minimalistickému designu jej lze nosit v peněžence. Autorem je Marek Novák, student třetího ročníku aplikované elektroniky na FEL ČVUT.

XGLU

DevCharge – Brněnský FinTech startup vyvíjí modulární hardwarovou desku pro monitorování, kontrolu a monetizaci koncových IoT zařízení. Integruje hardware, exdevchargeterní senzory, konektivitu, cloudové služby a platby do jednotné platformy. Umožňuje tak výrobcům a IoT vývojářům jednoduše akceptovat platby na samoobslužných zařízeních, kde doposud byla bezhotovostní forma neekonomická. Zakladatelem je Vladimír Vlach, který má za sebou aplikaci Dotykačka nebo práci v JouleX (nyní součást Cisco).

 

PresentiGo – B2B prezentační platforma, která umí spouštěpresentigo_sberdatt pokročilý a interaktivní prezentační obsah, včetně 3D vizualizací. Díky interaktivním vizuálům tak mohou obchodníci lépe popsat svoje produkty nebo služby. Působí především v ČR a USA a na obou trzích už má řadu klientů. Za projektem stojí dvojice Adam Mrštík a Jan Tkáč, kteří mají více než dvacetileté zkušenosti v oblasti poradenství a řízení projektů v IT. Na těch internetech už nás zaujali.

 

 

ClaimAir – Automatizovanclaimairý systém pomáhá cestovatelům domoci se svých práv: vyřídí s leteckými společnostmi proces kompenzace (např. za ztracená zavazadla) od A do Z, a to s 95% úspěšností. Zkladatelem je Jakub Ladra, absolvent Fakulty dopravní ČVUT v Praze. Jakub dříve pracoval u Českých aerolinií, pak na Ministerstvu dopravy nebo u DHL.

 

NeuronAD – Projekt, který nabízí vydavatelům internetového obsahu střední cestu mezi invazivními reklamami a absolutním blokováním reklam v době rostoucí popularity AdBlocku. Zakladetelem je Karel Javůrek, který v NeuronAD uplatňuje své profesní zkušenosti s vydavatelskou činností v online mediích.

NeuronAD

Czech Pioneers Special Guests

Součástí výpravy Czech Pioneers budou mimo High5 i dva zvláštní hosté: TeskaLabs se věnuje kybernetické bezpečnosti v rapidně rostoucí oblasti mobilních aplikací a internetu věcí, IP Fabric řeší automatizaci analýzy podnikové síťové infrastruktury a její zefektivňování.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

100 fotek z letošního Startup Summitu

Byli jste spolu s námi na letošním Startup Summitu? Připomeňte si atmosféru! Nebyli jste? Podívejte se, o co jste přišli! Vojta, Mike, J.R., Matěj, Jakubové, Stephan, Tanja, Zdeněk, Dan, David, Andrej, Jim, Pavlové, Tim, Alfredo a spousta dalších!