Kasa: Mobilním hrám nerozumím, ale klukům z Mingle Games věřím

Když Petr Kasa vstupoval do vývojářské firmy Mingle Games, tvrdil, že v nich vidí české Rovio. První měsíc od investice začíná ukazovat, že si pravděpodobně vybral správně. Placená verze jejich hry Dark Lands totiž v některých zemích předběhla Angry Birds.
Petr Kasa

Sázka na rozjíždějící se trh her pro Windows Phone Mingle Games vychází. Minulý týden se jejich vlajková loď – Dark Lands dostala na špičku placených aplikací Windows Phone Stores. Být jedničkou ve světě mobilního Microsoftu dnes znamená dvacet tisíc stažení denně. “Celkem už naši hru hraje kolem čtvrt milionu uživatelů po celém světě,” tvrdí Vladislav Spevák, který spolu s Jiřím Formánkem, založil herní firmu.

Řádově stovky tisíc za dvacetiprocentní podíl se ostřílenému investorovi pravděpodobně vyplatí. “Upřímně, o téhle scéně toho moc nevím, ale klukům prostě věřím a nemluvím jim do toho, co dělají,” tvrdí investor s tím, že své mobilní libůstce pomáhá hlavně svými kontakty, které nasbíral nejen jako šéf tuzemské pobočky Nokie. I proto také podporoval výlet Mingle Games  do finského AppCampu.

Napoprvé však investici do herního byznysu odmítl. “To je pravda, bylo tehdy trochu chaos, skončil jsem v Nokii a přišlo strašně nabídek na spolupráci a já nechtěl ztratit focus. Nakonec mě přesvědčil kamarád a nelituji toho, i když Mingle Games je vlastně jediný projekt, kterému se aktivně nevěnuji,” dodává Kasa.

DarkLands_booth_day

“My jsme měli vlastně mezi investory na výběr a vybrali jsme si Petra, protože jsme si prostě lidsky sedli,” vysvětluje Spevák, který má za sebou sám bohaté zkušenosti v herní branži, a to jak ve velkých firmách jako třeba Disney, tak ve startupech, to v případě LonelySock Juraje Chrappy.

Mingle Games sází na Windows Phone, který pravděpodobně čeká rychlý nárůst. Nejlevnější windowsové telefony už se pohybují kolem čtyř pěti tisíc a jejich majitelé jsou v ochotě nakupovat někde na půl cesty mezi fanoušky Androidu a iOS.

Kasa tak vsadil na starší a zkušenější vývojáře, kteří založili firmu, které neříkají startup. “My jsme s bráchou spíš takoví startup skeptici, i v našem novém podnikání (farmaceutický portál a e-shop s léky Pilulka.cz) dáváme přednost před mladými střelci spíš starším a zkušenějším, kteří sice nejsou tak cool, ale ví, co je práce,” vysvětluje Kasa. Jeho bratr Martin přitom byl jedním ze zakladatelů StartupYardu.

Mobilní hry jsou už jen pro profíky

Jestliže někteří vývojáři tvrdí, že dělat hry pro AppStore je ztráta času a plno z nich už také skončilo, Mingle Games tvrdí, že poraženecké výkřiky pochází jen od těch, kteří nedokázali uspět. Ať tak nebo tak, vydělávání na hrách už není co to bývalo.

A nejtěžší to mají pravděpodobně právě vývojáři pro iOS. Už loni vzrostly náklady na získání jednoho platícího uživatele 22% to vypadalo strašidelně. Začátkem podzimu letošního roku se už ale situace ještě zhoršila, kdy je cena za instalaci větší než následný příjem. Aspoň tedy podle agentury Superdata.

CPI-article-image (1)

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jan Barta rozjíždí půlmiliardový hedge fond, láká investory

"Rozhodl jsem se, že si založím vlastní hedge fund," oznámil dnes odpoledne na svém blogu internetový (nejen) podnikatel a investor Jan Barta. Začínat chce alespoň s půlmiliardou korun, přičemž přibližně pětinu, tedy 100 milionů korun, hodlá vložit ze svého. To má spolu s Bartovou finanční historií pomoci přilákat další investory. Minimální investice bude milion dolarů.