Kariérní showroom Proudly mění majitele, stává se součástí francouzské Welcome to the Jungle

Po více než 3 letech úspěšného růstu získává první český kariérní showroom silnou zahraniční oporu. Proudly se stává součástí Welcome to the Jungle, prvního evropského multiobsahového média zaměřeného na trh práce.

„Investorů či zájemců o Proudly bylo za ty 3 roky více. My jsme se od počátku této myšlence nebránili, protože jsme věděli, že silný zahraniční hráč nám může pomoci uskutečnit to, co jsme vždycky chtěli – vytvořit nástroj pro globální pracovní trh,“ vysvětluje Honza Klusoň, CEO Proudly, s tím, že vstup zahraničního vlastníka byl součástí dlouhodobé strategie rozvoje Proudly. Intenzivní jednání s Welcome to the Jungle začalo v létě 2018.

„Je vizitkou skvělé práce týmu, že se celá akvizice podařila. Nároky ze strany zahraničního investora nebyly malé a naši lidé je dokázali přesvědčit, že odvádí skvělou práci, které rozumí,“ dodává Klusoň. „S Welcome to the Jungle jsme o sobě věděli už nějakou dobu. V mnoha ohledech pro nás byli vždy inspirací, protože podobných projektů tohoto rozměru v Evropě moc není.“

Jérémy Clédat, CEO a spoluzakladatel Welcome to the Jungle

Na webu Welcome to the Jungle je možné momentálně objevovat na dva tisíce společností, které tu mají svůj profil, a deset tisíc pracovních nabídek. Stejně jako Proudly sází Welcome to the Jungle hlavně na videa, fotky a představení firemní kultury. Jejich ambicí je stát se celoevropskou jedničkou, tomu má pomoci i akvizice Proudly.

„Spojení s Proudly pro nás bylo logickým krokem. Plánujeme v roce 2019 expanzi na španělský trh. Proudly pro nás znamená Českou republiku, Slovensko a plány na další evropské trhy, kde už můžeme postupovat společně,“ vysvětluje Jérémy Clédat, CEO a spoluzakladatel Welcome to the Jungle, který v Praze se svým týmem na podzim absolvoval schůzky se všemi Proudly týmy, aby se s chodem firmy podrobně seznámil a potvrdil si možnost společné spolupráce.

„Tým, který Proudly tvoří, pro nás byl důležitý. O tom, jak firma funguje prozradí víc než účetní audity. Na podzim jsme se ujistili, že si s lidmi v Proudly rozumíme v tom, jakým směrem je třeba jít,“ uzavírá Clédat.

„Věříme, že spojení s Welcome to the Jungle pro nás bude přínosem při dalších expanzích do zahraničí a zároveň může posunout náš stávající obsah a produkt,“ slibuje si od změny Klusoň, který Proudly nadále povede jako CEO. Ve společnosti bude pokračovat i Tomáš Rašner, dosavadní Co-Founder Proudly. Ten už v roce 2016 prodal úspěšně car-sharingový projekt Jízdomat francouzskému BlaBlaCar, v roce 2017 pak časopis Studenta vydavatelskému domu Economia. Nyní se zaměří na další zahraniční expanzi Proudly.

Total
0
Shares
Další články