Justin Bieber zase rozhazuje. Investice putuje do teenagerské sociální sítě

Tento týden by se měla rozjet nová služba Shots Of Me. Stojí za ní vývojáři, kteří dosud dělali úspěšné sociální mobilní hry pod brandem RockLive. To by ještě nebylo nic moc zajímavého, kdyby do nich neinvestoval nejslavnější teenager současného světa.

Podle magazínu Fortune se Bieber podílel na 1,1 milionové seed investici do firmy, ve které kolují i peníze  Shervina Pishevara, Floyda Mayweathera a andělského investora Toma McInerneyho.

“Poznali jsme se s Justinem hned potom, co začal hrát naše hry a tweetovat o nich,” vysvětluje šéf firmy John Shahidi. “Byl velmi vstřícný a když jsme mu řekli, že chceme udělat novou sociální síť pro teenagery, ve které navíc zatočíme s kyberšikanou, byl nadšený,” vysvětluje Shadidi způsob, kterým zpěváka zaujali.

Bude zajímavé, jak se informace o Bieberově zájmu o startup projeví na provozu nové služby. Každá zmínka na jeho twitterovém účtu se skoro 47 miliony fanoušků totiž může nahnat na nové stránky plno nových uživatelů.

Tým vývojářů se ale i tak pouští do velkého dobrodružství ve světě, ve kterém jsou, zdá se, karty už rozdány. Herní byznys je už ale neláká. “S hraním jsme si už užili dost a vydělali jsme i plno peněz. Teď ale radši zkoušíme něco úplně nového,” dodává Shadidi.

Nejde o první Bieberovu investici. Už před časem nasypal kolem čtvrt milionu dolarů do startupů Tinychat, Stamped, Sojo Studios a Spot­i­fy.

O teenagery je přitom zájem. Třeba Facebook se snaží uchvátit novou generaci uživatelů tím, že usiluje o službu Snapchat. V kombinaci s Instagramem by si totiž od ní sliboval i zastavení postupného odlivu uživatelů.

via Fortune

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Středoevropské akcelerátory budou rozdávat: pro startupy mají celkem 5 milionů eur

Středoevropské technologické startupy se můžou radovat: ty vybrané dostanou celkem pět milionů eur, které pošle Evropská komise. Organizace přislíbila peníze českému StartupYardu a dalším čtyřem technologickým akcelerátorům ze střední a východní Evropy pod hlavičkou CEED Tech. Ty, které projdou výběrovými koly, se můžou těšit na až 30 tisíc eur jako startovní kapitál a tři až šest měsíců v programu, ve kterém jim bude pomáhat na 450 mentorů.