Jsou české startupy připraveny vyrazit do světa? Ověří to v půlce května Startupbootcamp

14. května se pražský Node5 otevírá startupům, které chtějí zkusit svou připravenost vybudovat špičkový produkt a stát se vůdčími firmami ve svém odvětví. To je totiž cíl výcvikového programu Startupbootcampu. Celková hodnota účasti v programu je hodnocena na více než 400 000 eur. Jde totiž o kancelářské prostory, mentoring, peníze a důležitá možnost prezentovat se před investory.

Už ve čtvrtek (14. května) se pražský Node5 otevře startupům, které chtějí zkusit, jak jsou připraveny vybudovat špičkový produkt a stát se vůdčími firmami ve svém odvětví. To je totiž cíl výcvikového programu Startupbootcampu. Jde o víc než 400 tisíc euro – zahrnuty jsou kancelářské prostory, mentoring, peníze a důležitou možnost prezentovat se před investory.

Akce FastTrack, na kterou teď Startupbootcamp Prahy láká, je první z více než 20 konaných po celém světě. K využití je individuální 1-to-1 feedback od vybraných mentorů. Mezi jinými je v nabídce třeba i Credo Ventures nebo jeden z absolventů programu – spoluzakladatel a COO StartMonday Ondřej Homola.

Přihlásit se na Startupbootcamp E-commerce FastTrack je možné tady. A inspirovat se, co už zaujalo, je možné zase tady. Vítězných 10 týmů bude vybráno během Selection Days, které se konají 8. a 9. září.

startupbootcamp1

V říjnu se týmy nastěhují do zbrusu nových kanceláří Startupbootcamp o ploše 750 čtverečních metrů. Kromě šesti měsíců kancelářského prostoru startupy získají 15 000 eur. Během tří měsíců běhu programu bude 10 vybraných startupů spolupracovat s více než 150 mentory, investory a korporátními partery z celého světa.

Šťastné startupy si můžou přijít na hodně: podle pořadatelů získalo 74 procent absolventů Startupbootcampu investici v průměru 500 tisíc eur.

„Když program začal, byli jsme v opravdu počáteční fázi našeho podnikání. Během programu jsme získali investici 200 000 eur. Ani by nás nenapadlo, že krátce po skončení programu získáme investici 2 000 000 eur,” říkají o projektu Udagrid, kterí za sebou mají amstrdamskou verzi Startupbootcampu.

startbootcamp2

Po uspěšném završení 1. E-commerce programu Startupbootcamp otevírá přihlášku do dalšího programu, který začne svůj běh 12. října tohoto roku.

Startupbootcamp má celkem deset programů v osmi městech a síť mentorů a alumni z více než 30 zemí světa. V současné době jsou programy v běhu v Amsterdamu, Berlíně, Copenhagenu, Eindhovenu, Londýně, Barceloně, Singapuru and Istanbulu, v plánu jsou navíc další města a programy.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Robin Raszka z TechStars: Jaké to je být jedním z dvanácti

Aplikace Piictu na sdílení fotek, která se opírá o mezinárodní tým a DNA od českého dua Robin Raszka a Petr Reichl (aka Tapmates), se právě vyhřívá v epicentru žhavé newyorské startup scény. Robin si nyní konečně našel čas na sepsání svých dojmů a nezbývá než konstatovat, že Amerika je prostě Amerika.
Přečtěte si více

Jak vypracovat finanční plán, který se bude investorům líbit

Proč bych si měl pro svou fundraisingovou prezentaci připravit finanční plán - vždyť jak mohu vědět, jaká čísla budu mít za čtyři roky? A vůbec, na internetu se přece psalo, že finanční plán je zbytečný... Andrej Kiska se tentokrát ve svém seriálu věnovaném rizikovému kapitálu podíval na téma, které mnoha podnikatelům připadá jen jako nepříjemná a zbytečná práce.