Jsou české startupy připraveny vyrazit do světa? Ověří to v půlce května Startupbootcamp

14. května se pražský Node5 otevírá startupům, které chtějí zkusit svou připravenost vybudovat špičkový produkt a stát se vůdčími firmami ve svém odvětví. To je totiž cíl výcvikového programu Startupbootcampu. Celková hodnota účasti v programu je hodnocena na více než 400 000 eur. Jde totiž o kancelářské prostory, mentoring, peníze a důležitá možnost prezentovat se před investory.

Už ve čtvrtek (14. května) se pražský Node5 otevře startupům, které chtějí zkusit, jak jsou připraveny vybudovat špičkový produkt a stát se vůdčími firmami ve svém odvětví. To je totiž cíl výcvikového programu Startupbootcampu. Jde o víc než 400 tisíc euro – zahrnuty jsou kancelářské prostory, mentoring, peníze a důležitou možnost prezentovat se před investory.

Akce FastTrack, na kterou teď Startupbootcamp Prahy láká, je první z více než 20 konaných po celém světě. K využití je individuální 1-to-1 feedback od vybraných mentorů. Mezi jinými je v nabídce třeba i Credo Ventures nebo jeden z absolventů programu – spoluzakladatel a COO StartMonday Ondřej Homola.

Přihlásit se na Startupbootcamp E-commerce FastTrack je možné tady. A inspirovat se, co už zaujalo, je možné zase tady. Vítězných 10 týmů bude vybráno během Selection Days, které se konají 8. a 9. září.

startupbootcamp1

V říjnu se týmy nastěhují do zbrusu nových kanceláří Startupbootcamp o ploše 750 čtverečních metrů. Kromě šesti měsíců kancelářského prostoru startupy získají 15 000 eur. Během tří měsíců běhu programu bude 10 vybraných startupů spolupracovat s více než 150 mentory, investory a korporátními partery z celého světa.

Šťastné startupy si můžou přijít na hodně: podle pořadatelů získalo 74 procent absolventů Startupbootcampu investici v průměru 500 tisíc eur.

„Když program začal, byli jsme v opravdu počáteční fázi našeho podnikání. Během programu jsme získali investici 200 000 eur. Ani by nás nenapadlo, že krátce po skončení programu získáme investici 2 000 000 eur,” říkají o projektu Udagrid, kterí za sebou mají amstrdamskou verzi Startupbootcampu.

startbootcamp2

Po uspěšném završení 1. E-commerce programu Startupbootcamp otevírá přihlášku do dalšího programu, který začne svůj běh 12. října tohoto roku.

Startupbootcamp má celkem deset programů v osmi městech a síť mentorů a alumni z více než 30 zemí světa. V současné době jsou programy v běhu v Amsterdamu, Berlíně, Copenhagenu, Eindhovenu, Londýně, Barceloně, Singapuru and Istanbulu, v plánu jsou navíc další města a programy.

Total
0
Shares
Další články