Jízdomat kupuje slovenskou jedničku ve spolujízdě autem

Největší český portál na zprostředkování spolujízdy autem se dohodl na převzetí slovenské jedničky, portálu Stopar.sk. Dochází tak ke sloučení obou databází uživatelů, nabídek i poptávek spolujízd a především technického zajištění webové služby. Stalo se tak půl roku poté, co Jízdomat na Slovensku spustil vlastní verzi portálu Jazdomat.sk.

V době akvizice evidoval Stopar.sk přes 30 tisíc uživatelů na webu a 160 tisíc inzerátů pro spolujízdu. “Dohodli jsme se, že spojíme naše síly, know-how a technické zajištění, které má Jízdomat daleko propracovanější, tak, aby Stopar dokázal svým uživatelům nabídnout co nejlepší služby. Do konce srpna poběží web ještě ve staré verzi, od září však budou všichni uživatelé používat Stopar na platformě Jazdomatu,” vysvětluje Marcel Veselka, který web Stopar.sk založil už v roce 2005.

Jízdomat oproti tomu funguje od roku 2010 a za necelé čtyři roky získal přes 90 tisíc registrovaných uživatelů, kteří vypsali více než 440 tisíc různých jízd. Toto číslo narůstá každý den v průměru o 2000 nových nabídek. Týdně se s Jízdomatem sveze přes 10 tisíc cestujících, kteří přispěli řidičům na náklady celkem více než 24 milionů Kč.

“Slovensko je první země, na kterou jsme se s projektem rozhodli vstoupit. Přizpůsobili jsme web a jeho funkce už při programování portálu Jazdomat.sk. Akvizice projektu Stopar.sk byla dalším logickým krokem. Uživatelům v obou zemích tak dokážeme nabídnout lepší technické funkce, větší databázi pro spárování nabídky s poptávkou a také zajištění ověření identity a uživatelské reference,” říká šéf portálu Jízdomat Jan Mittner. Výše ceny akvizice přitom nebyla zveřejněna.

Spolujízda autem představuje pro řidiče možnost, jak zaplnit místa v autě a snížit své náklady na cestu. Pro cestující je tato varianta pohodlný, rychlý a často i levnější způsob dopravy než jakým je vlak nebo autobus. Navíc tento druh cestování pomáhá šetřit životní prostředí a nabízí možnost seznámit se s novými lidmi. V zahraničí, především v západní Evropě, je spolujízda přes internet trendem s velkým potenciálem. Podle nedávných zpráv získal francouzský projekt BlaBlaCar investici ve výši 2 miliardy korun.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kdo a kam letos nejvíc investuje podle WhoGotFunded.com

Zajímá vás, kam tekly peníze investorů v uplynulých třech měsících, tedy od července do září? Díky službě WhoGotFunded.com, která sbírá data o transakcích z celého světa, se můžete podívat na přehled podle odvětví, zemí nebo nejaktivnějších fondů. Ačkoliv údaje nejsou úplně vyčerpávající, většinu důležitějších investic obsahují a hlavně - lepší data stejně neseženete.