Jihokorejská prezidentka chce investovat 3,7 miliardy dolarů do startupů

Inovace, nová pracovní místa a další růst jihokorejské ekonomiky. Tu dnes ovládají obrovské firmy jako třeba Samsung nebo Hyundai, které by se měly začít otevírat inovativním nápadům.

Velcí začnou aspoň v rámci možností respektovat ty malé a v Gangnamu bude asi veselo. Korejská prezidentka Park Geun-Hye se rozhodla, že další tří roky bude jeho vláda podporovat startupy, které by měly provzdušnit ekonomiku. Naposledy z Koreje vylétla komunikační aplikace Kakao, která se chystá na burzu s hodnotou kolem dvou miliard dolarů.

Podle agentury AFP se prezidentka domnívá, že by startupy mohly ulehčit mladým se získáváním první práce. “Musíme změnit základy naší ekonomiky a vymotat se z pasti pomalého růstu,” tvrdí s tím, že korejská cesta, díky které se země dostala do první desítky největších ekonomik světa narazila na své limity. 

Státní podpora startupů není ničím neobvyklým ani v Evropě. Většina států už provozuje fond, jehož prostřednictvím buď rovnou vstupuje do nadějných projektů nebo alespoň podporuje investory v odvaze riskovat a pomáhat rostoucímu a inovativnímu odvětví. Většinou za takovými fondy stojí peníze z Bruselu, který se už zajímá třeba i o crowdfunding. V Česku se projekt víc než miliardového seed fondu zadrhl na antimonopolním úřadě, ale i přesto existuje několik zajímavých alternativ.

Total
0
Shares
Další články