JIC Master v novém: Od ponožkobot až po tříkolky pro vozíčkáře

Ponožkoboty Skinners, tříkolka pro vozíčkáře Rid-E, e-docházka Giriton a software pro brokery Turing Technology. To jsou startupy, o které se nově bude starat program JIC Master. Projdou šestiměsíčním programem, který jim má pomoct s růstem na nové trhy.

Naším cílem je navázat na dosavadní úspěchy firmy a udělat ze skinnersek pevný brand, rozjet sériovou výrobu a zároveň si udržet originalitu produktu,“ plánuje třeba zakladatel Skinners Petr Procházka. Turing Technology od programu zas očekává poradenství zejména v oblasti marketingu při budování značky a také v oblasti prodeje.

Jihomoravské inovační centrum Master nabízí šestiměsíční program, kde spolupracuje s firmami od stádia nápadu až do zavedení jejich podnikání. Je tady pro ty, kteří jsou na trhu noví, ale už nasbírali první platící zákazníky. Nepřijímá firmy starší tří let. Jeho služby využívá každoročně asi stovka  firem, které se nacházejí v jakékoliv své vývojové fázi.

Giriton: Píchačky v mobilu

Píchací hodiny ve firmě nahrazuje aplikace firmy Giriton. Podle zakladatelů šetří čas zaměstnancům i zaměstnavatelům. Samozřejmostí je díky cloudovému úložišti dostupnost na mobilech, tabletech, EET a PC. Různé funkce aplikace přehledně zpracovávají veškerá získaná data pro snadnou orientaci podle oprávnění uživatele nebo rozdělení středisek. Jednatel firmy Jan Greš slibuje efektivnější organizaci práce ve firmě.

giriton

Skinners: Boty do kapsy

Jste milovníci barefoot feelingu? Tenhle startup je mediálně nejznámější a všichni od něj čekají dost. Třeba už díky úspěšném crowdfundingu. Startup Skinners prorazil na českém crowdfoundingovém portálu HitHit.com a na americkém portálu KickStarter.com a stal se jednou z nejúspěšnějších kampaní zaměřených na oblečení vůbec. Ponožkoboty, které startup začal vyrábět, dopřejí pocit chození na boso a zároveň ochrání od nepříjemného povrchu. Jsou doplňkem běžné obuvi, výhodou je jejich skladnost. Srolujete je jako balíček peněz a dáte do kapsy.

skinners_5

Rid-E: Elektrické tříkolky

Tříkolky s elektrickým pohonem, na které není zapotřebí mít řidičák, může využívat  kdokoliv. Cílovka rodiné firmy Rid-E jsou zejména senioři nebo lidé s omezenou pohybovou schopností. Tohle vychytané vozítko usnadní každodenní život nejen samotnému uživateli, ale i celé jeho rodině. „Elektrické vozíčky mají kvůli nekvalitním čínským výrobkům a neznalosti tuzemských spotřebitelů poměrně neblahou pověst. To chceme s naším výhradně českým výrobkem a pokročilou technologií změnit,“ zmiňuje majitel společnosti RID-E a zároveň motocyklový závodník Ivo Kaštan.

rid-e

Turing Technology: Řešení pro brokery

Řešení pro podniky, které obchodují na akciovém či devizovém trhu, ale i jiné subjekty, které chtějí klientům nabídnout osobní profil s přehledem o jejich účtu a odměnách, slibuje Turing Technology. „Tím, že produkt poskytujeme na principu SaaS a Cloudu, odpadá uživateli starost s instalací a jakoukoliv následnou správou softwaru,“ láká CEO společnosti Turing Technology Amir Mamaghani.

 

Mezi absolventy programu JIC Master jsou například nástroj pro analýzu fotbalových zápasů Camvision, IT platforma pro školy Edookit nebo platforma pro geolokační hry Geofun.

Začínající společnosti, které prošly programy JIC, už vytvořily více než 1 400 nových pracovních míst a další stovky míst v navazujících službách. Za 13 let své existence nastartoval JIC téměř 360 spoluprací mezi vědci a firmami. Těmito a dalšími aktivitami pomáhá zvyšovat konkurenceschopnost jižní Moravy a budovat z ní jeden z nejinovativnějších regionů Evropy.

Další zájemci o vstup do programu se můžou hlásit do 2. dubna 2017, přihlášku lze vyplnit zde.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Citationtech, nový globální startup Iva Lukačoviče?

Zakladatel Seznamu je již nějakou dobu spojen s poměrně tajemným projektem, k němuž se postupně přidávají další zaměstnanci. Přestože veřejně dostupných informací je po málu a Citationtech postrádá internetovou prezentaci, z inzerátů a dalších dostupných zdrojů lze vyvodit, že se jedná o globální startup a svou roli v něm budou hrát smartphony a tablety.
Přečtěte si více

Tak jak je to s Chatroulette, umírá, či prosperuje?

Ještě nedávno bylo o Chatroulette slyšet všude, nyní se zdá, že po prvotním okouzlení zmizela z hledáčku nejen médií, ale i uživatelů. Službě náhodně spojující cizí lidi ke vzájemnému videochatu už dokonce někteří věští smrt, její svérázný ruský zakladatel ale kontruje opačnými zprávami. Co je tedy důležitější, rostoucí tržby, nebo klesající návštěvnost?