Jessica Alba má vlastní startup za skoro miliardu dolarů

Jessica Alba je nejen krásná, známá a uznávaná herečka, ale také podnikatelka. Světová známost jí byznys významně ulehčila. Její startup The Honest Co. se díky její popularitě během pár let vyšvihl na ocenění blízké miliardě dolarů.

Být známý, úspěšný, bohatý a krásný se vyplatí. Hlavně pokud vaším cílem je být ještě úspěšnější a ještě bohatší. Skvěle svou kariéru populární herečky zúročila známá kráska Jessica Alba, která se v roce 2011 pustila do podnikání ve startupech.

Její společnost The Honest Co. (je spoluzakladatelkou, druhým zakladatelem je Brian Lee) spustila svůj produkt až v roce 2012, a od té doby se vyšplhala na předpovídaných 150 milionů příjmů v roce 2014, trojnásobek oproti 50 milionům příjmů v roce předchozím.

Mimina táhnou

The Honest Co. se zabývá prodejem přírodních a netoxických hygienických potřeb bez přídavků chemie pro miminka a malé děti, především plenek, ale i dalších pomůcek. Většina příjmů společnosti (asi 80 procent) pochází od zákazníků, kteří si její produkty předplatili na trvalé bázi.

V obrovském úspěchu přitom startupu právě jméno Jessicy Alby velmi pomohlo. Velkou část prvních zákazníků tvoří právě fanoušci známé herečky, kteří se o jejím podnikání dozvěděli z médií, a zároveň je oslovily firmou nabízené produkty.

Společnost také čerstvě dostala ocenění s nálepkou bezmála miliardy dolarů. Sérii C vedla investiční společnost Wellington Management Company a investice byla poskytnuta ve výši 70 milionů dolarů. Startupu by vybrané peníze měly pomoci proniknout na čínský trh.

Obrázek v perexu: autor Miguel77, licence CC BY-SA 2.0

 

Total
0
Shares
Další články