Je čas Tyinternety konečně zakázat. Nebo alespoň předat dál

Něco jsme vybudovali a máme to rádi. Ale jak říká obvyklé klišé, přišel čas posunout se dál. A hlavně se postarat o to, že se sami nestaneme příčinou pádu toho, čemu jsme pomohli vyrůst. Ano, na vědomost se dává, že Tyinternety jsou k dispozici.

Jsme kluci z Těchinternetů. To nás dnes definuje víc než všechna naše předchozí angažmá v Lidových novinách, IDG, Libimseti.cz a dalších firmách. Posledních 5 let pro nás všechno začínalo a končilo na tomhle serveru. Dal nám obrovskou spoustu kontaktů, známostí a přátel v Česku i ve světě, vybudoval nám úplně novou reputaci. Přivedl nás k tomu rozjet i vlastní věci – začali jsme dělat agenturní byznys v nejrůznějších podobách a nakonec došlo i na online podnikání. A právě touhle velkou zásluhou začaly Tyinternety samy sobě podřezávat větev.

Žádná polořešení

Ztratili jsme totiž focus. Každý děláme na několika projektech, které vyžadují hodně času a výhledově mají přeci jen větší potenciál než psaní článků. Uvědomili jsme si, že Těminternetům kvůli tomu začala hrozit stagnace a postupný úpadek, protože jim můžeme věnovat sotva polovinu potřebné energie, úsilí a plánování. A tak jsme se rozhodli, že jsou jen dvě cesty – buď server ze dne na den vypnout v plné síle a předejít tak smrti na přístrojích, nebo najít partnera, který by mu potřebnou péči věnoval.

Čísla v tomhle případě nejsou to hlavní, ale tedy…

  • odjakživa: 6229 článků, 346 videí, 36 eventů a 1,3 milionu unikátů
  • celý rok 2013: 1 154 096 návštěv, 448 055 unikátů, 1 918 143 zobrazení
  • leden 2014: 91 440 návštěv, 47 149 unikátů, 164 449 zobrazení
  • zajímavost: 53 % používá Chrome, 21 % Firefox, 10 % Safari, 5 % Operu a nikdo Explorer :-)
  • fanoušků na Facebooku: 10 160
  • followers na Twitteru: 12 700
  • velké a aktivní publikum také na Slovensku
  • stovky lidí na každoročně ziskových konferencích Startup Summit a Social Marketers Summit
  • lovebrandy ViralFest, MEMEfest a Startupcamp

Pokud byste se vy chtěli stát příštími kluky nebo holkami z Těchinternetů, rádi vám v tom pomůžeme. Věřte nám, že v našem případě to stálo za to. Přidáme ruku k dílu psaním, kontakty, účastí na akcích, radou, jak jen budeme umět. Ale už ne na denní bázi a už ne jako majitelé, organizátoři, obchoďáci ani účetní.

Něco za něco

Nemůžeme a nechceme vám je svěřit úplně zadarmo – Tyinternety mají závazek vůči investorovi, bez kterého by tehdy ani nevznikly, a také jsme se naučili, že když je něco zadarmo, lidé si toho málo váží a snadno to skončí v koši. Ale taky po vás nebudeme chtít miliony, abychom si mohli koupit nová auta. Jakub stejně nemá řidičák a já mám každou chvíli nějaký půjčený :-).

Jestli v tom vidíte příležitost, napište nám na jakub@tyinternety.cz a vojta@tyinternety.cz a pozvěte nás na kafe. Sice ho nepijeme, ale přijdeme a můžeme si popovídat osobně.

Za měsíc si povíme, jak to bude dál. Jsme docela napnutí!

P.S. Díky za všechno, Věro.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Clipsan

Online video má podle některých odhadů během pár let tvořit 90 procent veškerých dat přenášených internetem. A nejde zdaleka jen o virální videa, ale také třeba manuály, reklamy, součásti firemních projektů a podobně. Otázkou je, kdo se o všechno to video postará? I na tomto trhu má nyní Česká republika svoje želízko v ohni.