Jak (z)měnit města na chytrá? Načerpejte inspiraci – již tenhle čtvrtek na Smartup Summitu

Jak mohou startupy změnit život ve městech? A jak se k trendu smartifikace mohou připojit velké korporace, municipality a investoři? Nejen tyto otázky klade Smartup Summit, který proběhne již ve čtvrtek 27. října v nejvyšším patře City Tower na pražském Pankráci.

Hlavními tématy konference jsou kromě samotného trendu smart cities, jejich obsahu a potenciálu, taky rozvoj dopravy, využití technologií umělé inteligence a přínosy a negativa sdílené ekonomiky. Do konce příštího roku má totiž chytrých měst jen v Česku přibýt dalších deset.

„Těší nás, že můžeme stát za akcí, jako je Startup Summit. Jeho poslání je sblížit světy inovací a startupů, korporací a municipalit. Letošní Summit má nakročeno k mezinárodnímu formátu, představuje řadu neotřelých zahraničních i domácích speakerů v neobvyklých kombinacích a především efektivně podporuje networking napříč účastníky akce,“ říká Václav Pavlečka, CEO fondu AirVentures stojícího za pořadateli konference.

Smartup Summit se koná pod záštitou Sekce pro koordinaci hospodářských politik EÚ a Sekce pro vědu, výzkum a inovace spadajících pod Úřad vlády ČR a taky primátorky Hlavního města Prahy Adriany Krnáčové.

Hosté ze zahraničí, velkých korporací i startupů

„Města a obce v rámci druhého dne konference, kterému říkáme Smartup Summit, uvidí příklady z úspěšného zavádění chytrých technologií pro zlepšení života ve městech. Takzvaná smart cities jsou nejen často skloňovaným “buzzwordem”, ale i novým trhem pro korporace i rostoucí inovátory,“ nastiňuje Pavlečka.

Kde se mluví o smart cities, tam se musí zmínit metropole Nizozemska, jako jedna z nejchytřejších měst světa. O zkušenostech ze zavádění smart řešení v Amsterdamu na konferenci promluví Minouche Cramer, CTO Smart City Amsterdam.

Smart Amsterdam

O zapojování startupů a korporací do smartifikace měst promluví také zástupkyně vlády České republiky Lucie Šestáková, ředitel obchodního rozvoje České republiky a Slovenska ve společnosti MasterCard Martin Dolejš nebo Kirill Kulakovskiy, CEO Telematic.

Koncepci iniciativy pro smartifikaci hlavního města představí primátorka Adriana Krnáčová. Účastnit se bude taky diskuze o budoucnosti smart dopravy v chytrých městech, spolu s ní bude debatovat ředitel Škody Auto ČR Luboš Vlček, manažer útvaru čisté technologie ČEZ Tomáš Chmelík, Ondřej KrátkýLiftaga a Marek RosaGoodAI.

Přínosy a negativa sdílených ekonomik v dopravě ve městech prodiskutují také Roman SyselTaxify, ředitel odboru evropských záležitostí a vnitřního trhu MPO Jan Havlík, Pavel ProuzaBlaBlaCar nebo Janek Rubeš ze Streamu.

Smart financování a finanční nástroje přiblíží Martin HanzlíkAirVentures, hosté se mohou těšit také na Smartup Summit Pitch. Moderátorem celé dvoudenní konference Startup & Smartup Summit je Martin VeselovskýDVTV.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Zdeněk Cendra a Jakub Svoboda na Startupcampu

Startupcamp se v Praze konal již podruhé a kdo přišel, nelitoval. Zdeněk Cendra předvedl jednu ze svých nejlepších prezentací vůbec, a to na téma jak se vypořádat s neúspěchy a jak vůbec neúspěch poznat, Jakub Svoboda mu zdatně sekundoval se svými postřehy z herního byznysu a zároveň oznámil spojení studia Falanxia se Silicon Jelly. No a pak tu byly ještě ty pitche...
Přečtěte si více

IBM, SAP, Seznam. Korporace v Česku lákají startupy na služby i peníze

Zájem o startupy v Česku roste a úměrně s tím přibývají i možnosti jejich financování. V současné době má tak začínající tým na výběr hned z několika zdrojů peněz. Pokud ale nechce peníze od státu ani Tomia Okamury, může se stále častěji obrátit i na velké firmy. Ty se totiž probírají ze sladkého snu všemocnosti a zjišťují, že jejich komplikované procesy a struktury je potřeba okysličit - pomocí nápadů od malých firmiček někde tam dole.