Jak sehnat fajn spolubydlící? Udělejte z bytu Techsquat!

Tohle je prostě geniální nápad. Dva fanouškové startupů z Brna mají byt, ale nemají spolubydlící. Jejich odpověď? Místo inzerátu vytvořili stránky techsquat.com a pojali celý byt jako místo pro ubytování a přespávání startupistů. V Brně tak vznikl unikát, historicky první Techsquat pro příznivce designu, technologií a byznysu.

Jestli jste někdy potkali kluky z Universatoru, určitě budete souhlasit, že startupový duch jim rozhodně nechybí. Jedním z nich je i Jan Kolář, který spolu s Martinem Čarnogurským obývá hezký velký byt na Veveří ulici v Brně. A hledají spolubydlící. Jenže konvenční cesty zjevně nejsou nic pro ně a tak se rozhodli vytvořit zajímavý koncept Techsquat.

“Kreativita není vloha, ale nezměrná touha změnit svět. Startup není práce, ale způsob života. Business se neděje někde venku, ale přímo tady a teď. A právě proto není Techsquat jen bydlení, ale komunita. Přestěhuj se do Techsquatu a zjistíš, že za každým ale je nějaká příležitost. Přistěhuj se do Techsquatu a poznáš, jak může jedno přenocování změnit život. Přistěhuj se do Techsquatu a začni vytvářet něco z ničeho,” píší na stránkách.

Techsquat hledá především několik stálých zájemců o spolubydlení, dveře prý ale nezabouchne ani před návštěvami a zájemci o krátké inspirativní přespání. “Techsquat je byt o výměře112 metrů čtverečních, kde studenti techniky, ekonomie a designu nejen žijí, ale také pracují a tvoří. Společně. Vzhledem k tomu, že dnešní svět (tedy svět 2.0) je založen na sdílení, rozhodli jsme se nabídnout místo v pokoji člověku, který nechce pouze koukat, ale chce na vlastní kůži vyzkoušet, co znamená žít startup,” dodávají autoři nápadu.

Nad touhle nabídkou byste se vážně měli zamyslet a my jsme zvědaví, kdy se další startupové buňky objeví i jinde v republice.

Total
0
Shares
Další články