Jak se dostat na TechCrunch Disrupt: CzechInvest v nákladech proplatí 110 tisíc

CzechInvest v rámci podpory tuzemských startupů organizuje druhý ročník výzvy projektu CzechDemo, díky kterému mohou vycestovat na mezinárodní veletrh TechCrunch Disrupt v New Yorku nebo San Francisku. Vybraní účastníci získají finanční podporu ve výši 110 tisíc korun určenou na registraci, stánek, náklady na cestovné a překlady.

„Projekt CzechDemo vyslal už celkem šest firem na TechCrunch Disrupt konaný loni v prosinci v Londýně a nedávný CES 2017 v Las Vegas. Na obou akcích slavily české společnosti úspěch. Například brněnská firma Oscar Tech byla vybrána do desítky startupů, které dostaly šanci prezentovat svůj produkt na hlavním pódiu lasvegaského CES 2017,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru startpů CzechInvestu.

Přihlášku spolu s byznys plánem je možno posílat na mail podporastartupu@czechinvest.org od 16. února 2017 a na každou akci je potřeba poslat samostatnou přihlášku.

Uzávěrka přihlášek na TechCrunch Disrupt v New Yorku je 23. února 2017 (akce se koná v květnu 2017) a na akci v San Francisku do 2. března 2017 (akce se koná v září). Více informací najdete na stránkách CzechInvestu.

Proč se vůbec o TechCrunch Disrupt zajímat? Patří do série jedné z největších startupových akcí, které se konají v USA, Evropě a Asii. Součástí dvoudenní konference jsou kromě přednášek i Startup Battlefield (prezentace startupů před investory s možností získání investice 50 tisíc dolarů), Hackathon (dvoudenní workshop zaměřený na tvorbu nových produktů) a Startup Alley (prostor pro prezentaci).

Více dojmů přímo z centra dění z loňského TechCrunch Disrupt pro TyInternety z New Yorku napsal Václav Pavlečka s tím, že nic není nemožné. Pohled startupu, který jde s kůží na trh, nám pak ze San Franciska popsali kluci ze Zeeratu.

Total
0
Shares
Další články