Jak funguje offline svět přes appku: Představujeme Isbreaker, seznamte se. S ním i přes něj

Když se chcete s někým seznámit, potřebujete dneska nutně mobil. I když je ten člověk kousek od vás. Už totiž neletí seznamování jen tak na ulici. Musíte na to mít appku. Seznamte se s Isbreakerem. Aplikací na seznamování, která funguje teprve od dubna, díky šikovnému nápadu a Facebookové akci se mu přitom už podařilo poměrně silně “zvirálnět”. Záležitost, kterou připravila na minulý víkend, měla dosah k více než 1,3 milionům lidí. A díky ní tvůrci sledovali, jak každé dvě minuty naskakuje nové stažení.

Když se chcete s někým seznámit, potřebujete dneska nutně mobil. I když je ten člověk kousek od vás. Už totiž neletí seznamování jen tak na ulici. Musíte na to mít appku. Seznamte se s Isbreakerem. Aplikací na seznamování, která funguje teprve od dubna, díky šikovnému nápadu a Facebookové akci se mu přitom už podařilo poměrně silně “zvirálnět”. Záležitost, kterou připravila na minulý víkend, měla dosah k více než 1,3 milionům lidí. A díky ní tvůrci sledovali, jak každé dvě minuty naskakuje nové stažení.

Jde o aplikaci, která dává dohromady lidi na stejném místě. Nezaměřuje se ale výhradně na randění. Registrujete se, vyplníte své preference, a to včetně typu setkání, které hledáte (od kamarádství přes nezávazný vztah až po ten závazný) a necháte aplikaci najít svojí lokaci. Ta vás pak dá dohromady s těmi, co jsou poblíž, a odpovídají zaklikaným požadavkům. Pro nesmělé je tu možnost nejdřív si jen tak psát a naživo se potkat až později. A aplikace má i proti poměrně moderním způsobům – jakkoliv jsou online – zkrátka nějaké ty výhody.

isbreaker offline

Jak pak vypadá hledání spřízněné duše díky mobilu, si vyzkoušeli průkopníci o víkendu, kdy se Isbreaker přelil do reálného světa. Pozval seznámeníchtivé na pražskou náplavku. Na Facebooku akci potvrdilo okolo 15 tisíc lidí, ale jak už to tak bývá, reálně jich přišlo poněkud méně. Podle tvůrců aplikace ji za večer nakonec použilo 350.

Jo a taky se naučíte anglicky

“Překvapilo nás, že na akci narazili i cizinci žijící v Praze, kteří se přestěhovali do Prahy a hledají nové známé,” říká Lucie z Icbreakeru. Podle ní na svých sociálních sítích přímo vyhledávali akce, které se zaměřovaly na seznámení s novými lidmi v Praze. “Například jeden Američan z NYC se nedávno přestěhoval do Prahy za prací a hledá nové známé. Na Facebooku tak vyhledával akce seznamovacího charakteru a narazil na akci od Isbreakeru na náplavce. Jeho reakce byly pozitivní a potěšilo nás, že ocenil tuto možnost, že si přes aplikaci našel na náplavce pár nových kamarádů a zdůraznil, že s něčím takovým se nesetkal ani v NYC,” doplňuje. Právě takoví lidé jsou jedna z cílových skupin – a jak tvůrci dodávají, tím se otevírá i možnost oslovit ty uživatele, kteří hledají způsob, jak si procvičit anglickou konverzaci zdarma.

Na první záležitosti podobného typu bylo na náplavce v hlavním čase (19-21 hodin) online kolem 150 lidí a vyměnili si tisíce zpráv. “Na akci pak bylo také dost lidí, kteří kvůli aplikaci a Facebookovému eventu přišli, ale v použití aplikace jim bránilo, že nemají smartphone – iOS či Android – na Windows phone aplikace nefunguje – tak se seznamovali klasicky bez elektroniky,” říká Lucie.

My dodáváme, že taky přes Facebookovou událost aplikace, která se stala na chvíli seznamovacím kanálem. Občas kvůli pozůstávajícím mouchám, občas kvůli tomu, že ne každému se hodil den oficiálního seznamování. “Z akce jsme posbírali hodně feedbacku a tipů na zlepšení, takže se uživatelé mohou těšit na novou, interaktivnější a designově zajímavější verzi, která vyjde koncem léta,” slibují tvůrci.

isbreaker offline facebook

Kdo s kým a proč…

Možná ale nenajdete, co hledáte: na náplavce převažovali s mobilem v ruce muži, na jednu ženu tam byli hned tři.

Dosavadní data aplikace zároveň zlehka mapují tuzemský trh seznamování: z 1650 registrovaných chce 600 přátelství, 350 vážný vztah a 300 nezávazný vztah. To abyste věděli, co od setkávání čekat, jestli se necháte zlákat.

Pokud si chcete spojení online a offline vyzkoušet v reálu, je ještě dost šancí. Tvůrci Isbreakeru využívají letních akcí a setkávací maratony plánují minimálně na United Islands, Sázava Fest a Rock for People. Cílem je prý ale zavést používání aplikace k seznamování na všech českých větších festivalech.

Kromě toho aplikace funguje 24/7 v místech, kde se lidé sdružují a která jsou momentálně “in”. V Praze je to právě náplavka, Stromovka, Ladronka, Hlavní nádraží, centrum, Letná či Riegerovy sady. Ale třeba i na studentských kolejích Větrník a Strahov. “Aplikace se původně zaměřovala na velké akce, ale spousta lidí se přihlašuje na místa, jako centrum města, Letenské sady, Hlavní nádraží, kde je sice při současném počtu uživatelů menší pravděpodobnost na někoho narazit, ale dokazuje to, že i tato větev užívaní aplikace je žádaná a budeme ji tak dále rozvíjet,” vzkazuje Isbreaker.

isbreaker naplavka II

Rozšiřovat se bude i Isbreaker samotný. Na podzim se chystá do zahraničí, v merku má Berlín a Londýn. Finálně, “za nějaký čas”, se pak vidí i ve Spojených státech.

Za Isbreakerem stojí 3 lidé. Vývoj vede Lukáš Vinter, který již řadu let vyvíjí webové a mobilní aplikace na zakázku. Na projektu se podílelo střídavě i několik externistů. Lukáš přišel s prvním konceptem, postaveném na virtuálních místnostech, kde se setkávají lidé nacházející se na konkrétních, frekventovaně navštěvovaných místech. Koncept dostal čistší obrysy s příchodem Jany Kalalové, která díky zkušenosti s životem v asijských aglomeracích typu Šanghaj zažila možné i nemožné způsoby potkávání nových lidí v takto anonymních mega-městech. Drive pro rozjetí startupu přinesla Lucie Zahradníčková, která díky nasbíraným zkušenostem při práci na startupové scéně přímo v Silicon Valley ví, jak pomocí posbíraného feedbacku produkt směrovat přímo k zákazníkovi a jak správně nastavit a vyvíjet business model.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Futurelytics

Prestižní startupový Seedcamp vyhrála v historii pouze jedna česká společnost. Ta společnost se jmenuje Futurelytics a důvěru mentorů a investorů Seedcampu vybojovala teprve před pár týdny v Budapešti. Protože o ní ale poslední dobou bylo i jinak docela dost slyšet, rozhodli jsme se, že je nejvyšší čas podívat se na ni zblízka.
Přečtěte si více

Video: Zdeněk Cendra a Jakub Svoboda na Startupcampu

Startupcamp se v Praze konal již podruhé a kdo přišel, nelitoval. Zdeněk Cendra předvedl jednu ze svých nejlepších prezentací vůbec, a to na téma jak se vypořádat s neúspěchy a jak vůbec neúspěch poznat, Jakub Svoboda mu zdatně sekundoval se svými postřehy z herního byznysu a zároveň oznámil spojení studia Falanxia se Silicon Jelly. No a pak tu byly ještě ty pitche...