Jak beztrestně střídat židle ve firmách a jak tankovat vodu z kohoutku kdekoliv: Nápady, které se zapsaly na aktuálním Hub MashUpu

Někdy stačí prostě se naštvat – a máte podnikatelský nápad. Takhle to aspoň bylo u vítěze aktuálního hubího MashUpu, který razí heslo “Věříme, že typický Čech nemusí v budoucnu jen nadávat u piva”. A zametá s bordelem. Jiný nápad zase prezentoval pro Pražáky aktuální téma číslo jedna – kohoutkovou vodu. Pro ty, kteří v ní stále věří, hodlá připravit svět, kde je dostupná na požádání… Odvážným se zkrátka meze nekladou. Jak ještě vypadal čtvrteční večer v pražském Hubu na už 24. MashUpu?

Někdy stačí prostě se naštvat – a máte podnikatelský nápad. Takhle to aspoň bylo u vítěze aktuálního hubího MashUpu, který razí heslo “Věříme, že typický Čech nemusí v budoucnu jen nadávat u piva”. A zametá s bordelem. Jiný nápad zase prezentoval pro Pražáky aktuální téma číslo jedna – kohoutkovou vodu. Pro ty, kteří v ní stále věří, hodlá připravit svět, kde je dostupná na požádání… Odvážným se zkrátka meze nekladou. Jak ještě vypadal čtvrteční večer v pražském Hubu na už 24. MashUpu?

Slávu svého projektu mohli hrdinové získat za 200 vteřin, které měli na jeho představení. Jak jinak – samozřejmě na paletce. Odvážných bylo osm a střídaly se nápady, jak zachránit životní prostředí, s technologickými novinkami a propracovanými obchodními záměry. Absolutním vítězem se stal Jirka Rozvařil a jeho aplikace Lepší místo. Jako výhru si odnesl burácivý potlesk publika a pozvání na oběd se spoluzakladatelem Hubu Petrem Vítkem.

Trio nejlepších z Hub MashUp Vol 24:

Lepší místo

Jirka Rozvařil tak dlouho chodil kolem zbytečné hromady asfaltu vysypaného na trávě, až se s tím rozhodl něco udělat. S kolegy naprogramoval webovou aplikaci, která v jeho rodném Kolíně mapuje místa, kde je třeba zásah úřednické síly. Po čtyřech letech od spuštění funguje ve spolupráci se státní správou v několika desítkách měst a má na svědomí opravu či zvelebení stovek míst pro lepší život nás všech.

lepsimisto hub mashup

ZAZA bottles

Iniciativ, které se snaží dostat kohoutkovou vodu do restaurací i domovů, je mnoho. Zuzana Cabejšková však se svým konceptem ZAZA bottles bojuje proti petkám zcela novým způsobem. Má v plánu vyrábět bioplastové lahve s designovými obaly a současně pracovat na partnerství s gastronomickými zařízeními, aby bylo možné si je na jakémkoli místě také doplnit. Pokud úspěšně skončí crowdfundingová kampaň, kterou Zuzka před pár dny rozjela, svět se může těšit na kvalitní produkty, z jejichž prodeje navíc půjde 50 % na budování pítek ve veřejném prostoru.

Židlomat

Adam Motvička se rozhodl skoncovat s prací v pyžamu a pracovat mezi lidmi. Místo chození po kavárnách či členství v coworkingu ale zvolil netradiční přístup. Vytvořil web, kde firma nabídne zdarma stůl a židli ve své kanceláři freelancerům, kteří k ní mohou přijít pracovat na svých věcech. Díky takovému propojení mohou obě strany získat cenné kontakty, vyměnit si zkušenosti či jen tak zajít na pivo nebo rovnou začít spolupracovat.

zidlomat hub mashup

Kdo všechno na paletku slávy vystoupil?

Paletky 
Zazabottle
YELP
Židlomat
Lepší místo
Finematic
Microlab
Storyous

Hub MashUp je jednou z celé plejády akcí, které pro své členy i širokou veřejnost Impact Hub Praha organizuje. Inspirativní pracovní prostor a nekonečné možnosti networkingu si můžou dopřát už i v Ostravě a v Brně. A protože Hub fandí lidem s kočovnými sklony, stačí se stát Hubákem v jednom z měst a členství platí pro všechny tři pobočky.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pavel Doležal: Proč si český stát a startupy nerozumí

Zatím se zdá, že stát potřeby startupů moc nepochopil. Nebo tak alespoň působí jeho dosavadní nevydařená komunikace. Jenže i na straně startupů je velký kus viny a uzavírat se ve své hezké růžové bublině už prostě není dál možné. Investor Pavel Doležal sepsal svůj protestblog, v němž nikoho nešetří a hřebíčky bije po hlavičkách hlava nehlava.