Jack Dorsey zvolen inovátorem roku v oblasti financí

Vlivný finanční magazín American Banker jmenoval zakladatele Twitteru a Squaru Jacka Dorseyho inovátorem roku. Ocenění se Dorseymu dostalo za jeho práci v oblasti plateb se startupem Square.

Založit dva startupy najednou a s oběma být na špici v jejich oboru činnosti? To neumí jen tak někdo. Jedním z těch, kdo to dokázali, je Jack Dorsey, jeden ze spoluzakladatelů Twitteru a pozdější zakladatel platebního startupu Square. Zatímco Twitter je dnes druhou nejpopulárnější sociální sítí, Square již je oceňován investory na více než 3 miliardy dolarů a za 3 roky své existence (a dva roky fungování v praxi) dokázal změnit platební byznys v USA tak, jak se velkým hráčům v této oblasti i přes nemalou snahu nedařilo. Právě za to byl Dorsey nyní jmenován prestižní finanční publikací American Banker inovátorem roku 2012.

Square přitom nenahrazuje tradiční platební služby. Namísto toho je doplňuje o novou technologii, jež možnost bezhotovostního placení otvírá menším obchodníkům. Díky zařízení od Square mohou platební karty velmi jednoduše přijímat stánkaři, taxikáři a další drobní podnikatelé, pro které platební terminál není vhodnou variantou.

Zatímco některé velké finanční domy se snaží Squaru konkurovat, a přichází s vlastními projekty, které jeho služby kopírují, jiné, například Citigroup nebo Visa, Dorseyho projekt přímo podporují investicemi. A Square nepřímo podpořil i Starbucks, když jeho technologii přijal v srpnu tohoto roku jako výhradní způsob  realizování úhrad platební kartou na svých více než 7 tisících amerických pobočkách. V současnosti tak nelze zcela vyloučit, že až se masově ujme, bude platební technologie Square rovnocennou konkurencí pro klasické způsoby používání platebních karet.

Via AB

 

Total
0
Shares
Další články