Jack Dorsey zvolen inovátorem roku v oblasti financí

Vlivný finanční magazín American Banker jmenoval zakladatele Twitteru a Squaru Jacka Dorseyho inovátorem roku. Ocenění se Dorseymu dostalo za jeho práci v oblasti plateb se startupem Square.

Založit dva startupy najednou a s oběma být na špici v jejich oboru činnosti? To neumí jen tak někdo. Jedním z těch, kdo to dokázali, je Jack Dorsey, jeden ze spoluzakladatelů Twitteru a pozdější zakladatel platebního startupu Square. Zatímco Twitter je dnes druhou nejpopulárnější sociální sítí, Square již je oceňován investory na více než 3 miliardy dolarů a za 3 roky své existence (a dva roky fungování v praxi) dokázal změnit platební byznys v USA tak, jak se velkým hráčům v této oblasti i přes nemalou snahu nedařilo. Právě za to byl Dorsey nyní jmenován prestižní finanční publikací American Banker inovátorem roku 2012.

Square přitom nenahrazuje tradiční platební služby. Namísto toho je doplňuje o novou technologii, jež možnost bezhotovostního placení otvírá menším obchodníkům. Díky zařízení od Square mohou platební karty velmi jednoduše přijímat stánkaři, taxikáři a další drobní podnikatelé, pro které platební terminál není vhodnou variantou.

Zatímco některé velké finanční domy se snaží Squaru konkurovat, a přichází s vlastními projekty, které jeho služby kopírují, jiné, například Citigroup nebo Visa, Dorseyho projekt přímo podporují investicemi. A Square nepřímo podpořil i Starbucks, když jeho technologii přijal v srpnu tohoto roku jako výhradní způsob  realizování úhrad platební kartou na svých více než 7 tisících amerických pobočkách. V současnosti tak nelze zcela vyloučit, že až se masově ujme, bude platební technologie Square rovnocennou konkurencí pro klasické způsoby používání platebních karet.

Via AB

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP desítka celebrit masivně investujících do technologií

Ashton Kutcher a Tyra Banks v těchto dnech uzavřeli další vlnu financování do nákupní galerie TheHunt.com. A zdaleka nejsou jediní, kdo věří online startupům natolik, že do nich po nemalých částkách investují. Sestavili jsme desítku nejaktivnějších celebrit investujících do startupů. Nechybí Justin Bieber, Justin Timberlake ani Lady Gaga nebo Bono.
Přečtěte si více

Vrabel: Na bankroty startupů ještě není česká společnost připravena

O střední generaci startupistů se u nás moc neví. Přitom patří k těm úspěšnějším. František Vrabel se do světa jedniček a nul dostal náhodou, ale po návštěvě v Silicon Valley už by nikdy nedělal nic jiného. Jako bývalý horolezec a extrémní lyžař zažil hodně pádů, a to i byznysových. Ze všech se ale dokázal oklepat. A poučit.