Jack Dorsey se dobrovolně zbavil části podílu v miliardovém startupu

Mark Zuckerberg prodává akcie Facebooku, zakladatel Twitteru se zase zbavuje podílu ve svém novém startupu. Co udělá s penězi ten první nevíme, ale ten druhý to dělá proto, aby zbylo víc pro zaměstnance.

Jack Dorsey si před Vánoci vydělal 150 milionů dolarů, když prodal deset procent ve svém startupu Square. Firma zjednodušující mobilní platby má slušně našlápnuto. Loni vyskočil počet zaměstnanců ze 400 skoro na dvojnásobek.

Hodnota firmy se podle posledních odhadů pohybuje kolem pěti miliard a minulý týden Square ohlásil nákup startupu Evenly, který umožňuje posílání peněz mezi přáteli, ale třeba i sdílení plateb. Popularitu a potenciál mobilních plateb navíc potvrzují i poslední kroky Amazonu, který pohltil startup Gopago.

Dorsey přiznává, že nepotřeboval peníze, ale podílu se zbavil proto, aby ho uvolnil pro zaměstnance a případné nové příchozí investory. Ohlásil to tak víceméně neformálně na firemním večírku minulý týden. “Typický Jack, ale je to způsob, jakým se dá říci svým lidem díky,” komentuje Dorseyho rozhodnutí jeden z prvních investorů startupu Ron Conway pro CNN Money.

Dorsey se o budoucnost tak jako tak nemusí. Přeci jenom mu pořád zbývá podíl v Twitteru, který mu podle současného kurzu zaručuje kolem 1,5 miliardy dolarů.

Total
0
Shares
Další články