Ivo Lukačovič spustil svůj nový projekt – cloudový Melown

Z oblak se Ivo Lukačovič vrátil zase na chvilku do světa internetových služeb. Jeho novinka Melown umožňuje vizualizovat jakýkoliv produkt a měla by se tak hodit především výrobcům čehokoliv.

Nápad je jednoduchý. Při nakupování je důležité, aby zákazník mohl získat opravdu reálný pohled na produkt. “Přišel jsem na to během mé letní dovolené na Sicílii,” tvrdí Ivo Lukačovič a dodává, že díky nadšení z nové myšlenky zapomněl, že na nějaké dovolené vůbec byl. Každopádně se ale zakladatel a stále většinový majitel tuzemské portálové jedničky Seznam.cz pouští do nejistých vod globálního podnikání.

O tom, že se něco chystá jsme psali už loni v létě, kdy se v obchodním rejstříku zjevila nová firma Citationtech. V ní se kromě Lukačoviče zabydlel i Ondřej Procházka, bývalý šéf seznamáckého vývoje.

Melown je v podstatě cloudová služba. Provozovatelé e-shopu si zboží nafotí, Melown z fotek vytvoří 3D modely, které lze prohlížet na jakémkoliv zařízení. Není totiž potřeba žádných speciálních pluginů a ani Flash.

melown

Detailní informace o službě poskytuje sám její spoluzakladatel Ondřej Procházka ve třech videích určené pro fotografy, značky nebo běžné uživatele.

 

melown

Projekt už běží naostro. Vydělávat by měl za klikání a práci s modelem. Klienti Melownu by měli platit až od pětistého kliknutí za měsíc. Pokud tedy na jejich e-shopu 3D modely prohlédne jen 500 zákazníků měsíčně, nezaplatí nic. Pokud bude pětistovka překonána, za jedno prohlédnutí modelu dva americké centy. Každopádně vyzkoušet si ho může každý zadarmo.

První ohlasy už jsou na světě. “Kdyby to byl projekt ve StartupYardu, byl bych nadšený. Myšlenka má smysl, provedení odpovídá 2-3 měsícům práce.,” tvrdí na svém Google+ profilu Michal Illich.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Středoevropské akcelerátory budou rozdávat: pro startupy mají celkem 5 milionů eur

Středoevropské technologické startupy se můžou radovat: ty vybrané dostanou celkem pět milionů eur, které pošle Evropská komise. Organizace přislíbila peníze českému StartupYardu a dalším čtyřem technologickým akcelerátorům ze střední a východní Evropy pod hlavičkou CEED Tech. Ty, které projdou výběrovými koly, se můžou těšit na až 30 tisíc eur jako startovní kapitál a tři až šest měsíců v programu, ve kterém jim bude pomáhat na 450 mentorů.