Investoři z Valley ocenili BIG Launcher, Caversoft, Designeros a Druidly

Na konci října se v Praze konal první Silicon Valley Startup Camp za účasti americké organizace US Market Access Center, která pomáhá nadějným firmám z celého světa expandovat na globální trhy. Několik českých týmů se díky účasti na třídenním bootcampu vydá do Silicon Valley a získá pomoc s hledáním potenciálních investorů a partnerů.

Silicon Valley Startup Camp je intenzivní praktický workshop, který se skládá nejen z přednášek a školení, ale zahrnuje také individuální mentoring a tréninky správné prezentace investorům. Závěr patřil prezentacím před vybranými investory ze Silicon Valley a z celkem 13 projektů, z čehož bylo deset českých a tři maďarské, vybírala porota ve složení Max Shapiro (Keiretsu Forum), Catherine Chiu (Ospero Partners), Ramin Soheili (Keiretsu Forum & RainMakers Private Equity) a Monali Jain (TiE Angels).

Čtyři úspěchy a cesta do Valley

Závěrečnou prezentaci investorům vyhrál tým Designeros, internetová nákupní galerie, která prezentuje nejen designerská díla, ale především návrháře samotné. Tento tým nominovalo Technologické centrum Hradec Králové. Podobně uspěl také BIG Launcher, vítěz letošní Startup Show, který získal divokou kartu od poroty prvního pražského Startupcampu. Trojici nejlepších pak uzavřelo multiplatformní řešení pro distribuci obsahu na mobilní zařízení Druidly. Ocenění se od poroty dočkal i software pro analýzu a vizualizaci proteinové struktury Caversoft, účastník aktuálního běhu StarCube.

Všechny tři nejlepší projekty dostaly nabídku dvouměsíčního pobytu v inkubátoru v Silicon Valley a bezplatné poradenství, US MAC ve spolupráci s Czech ICT Alliance těmto týmům pomůže s hledáním vhodných investorů, kteří je posunou dále na mezinárodním konkurenčním trhu.

Česko v hledáčku amerických investorů

Více o aktivitách a plánech US Market Access Center v Česku se můžete dozvědět v našem rozhovoru s Chrisem Burrym nebo v nedávném článku. Zástupci organizace nám k celé akci poslali následující vzkaz:

We were very impressed with the quality and ambitions of the 13 teams we met during the Startup Boot Camp this past weekend. We believe that the majority of the startups will become commercially successful within the next 18 months. In particular we see particular promise for the top 4 startups: Designeros, Big Launcher, Druidly and Caversoft – as reflected by the opinions expressed by the Silicon Valley investor panel on the last day.

We are very excited to continue to work with these finalists to provide them with a glazed path to success in Silicon Valley. And we are also very excited by the opportunity to develop a closer relationship with the startup ecosystem in Czech Republic, thanks to the strong ties we’ve built with the Czech ICT Alliance.

– Alfredo Coppola & Chris Burry, co-CEOs, US Market Access Center

 

Total
0
Shares
Další články