Investiční fond Nation 1 rozjíží druhý běh mentoringového programu pro startupy

Český venture kapitálový fond Nation 1 spustil nové kolo mentoringového programu, který pomůže sedmi začínajícím startupům nastartovat podnikání. Na vybrané projekty čekají tři a půl měsíce intenzivních workshopů s předními lidmi z oboru společně s možností získat pre-seedovou investici až 200 000 eur (přes 5 milionů korun). Program skončí 5. května v rámci Demoday, kde vlastníci představí své startupy potenciálním investorům. Vloni programem úspěšně prošly projekty Snuggs, Buildiro či Advanto.

„Do letošního programu jsme vybrali sedm projektů. V průběhu necelých čtyř měsíců je čeká intenzivní mentoring a workshopy se špičkami české startupové scény. Získají potřebné know-how i kontakty, které jsou pro úspěch v dravém světě startupů nezbytné,“ vysvětluje Petra W. Končelíková, partnerka venture kapitálové společnosti Nation 1.

V programu působí coby mentoři zakladatel projektu Česko.Digital Jakub Nešetřil, byznysová mentorka Margareta Křížová, Ondřej Krátký (Liftago), spolumajitelka Albatros Media Silke Horáková, Jan Široký (Mews), Aleš Hýbner z Go Digital! a mnoho dalších velikánů z českého i zahraničního startupového prostředí. V rámci mentoringu získají zakladatelé startupů rozšířené povědomí o vedení startupů, nastavení interních procesů, jak nejlépe rozvíjet svůj produkt a mnoho dalších poznatků pro jejich úspěch.

Sedm vybraných

Vybrané startupy, které projdou mentoringovým programem, se zaměřují na technologie v oblasti e-commerce, zdravotnictví, vzdělávání i bezpečnosti. Prvním je nástroj pro e-commerce Fuler Capital, který umožní čerpat výplaty z dobírek. Prodejci tak peníze za zboží poslané na dobírku obdrží od přepravce v řádu vteřin místo týdnů. Synchronizační platforma pro programátory a designéry Fae.Dev zase umožňuje simultánní vývoj webových stránek. Změny v designu se automaticky propíší do zdrojového kódu a naopak, což oběma stranám urychlí a zjednoduší práci.

Součástí je také Femme Palette, vzdělávací platforma a komunita zaměřená na kariérní růst pro ženy. Pomáhá jim v rozvoji startupů i kariéry, učí digitálním dovednostem a propojuje s mentory z předních českých i zahraničních firem. Startup LiveSupp pak vyvíjí online nástroj pro živou zákaznickou podporu. Zrychluje odbavení zákazníka, zvyšuje přímý prodej, automatizuje obchodní procesy a zkvalitňuje celkový zákaznický servis. Pátý projekt A33+ provádí digitální přeměnu firem pomocí změny jejich byznys modelu, čímž zvyšuje jejich flexibilitu i výkonnost.

V mentoringovém programu jsou i dva projekty, které přišly se zajímavými přístroji. Zdravotnická pomůcka KT Neuro se soustředí na zlepšení schopnosti soustředit se u dětí a dospělých, pomáhá pacientům po infarktu, poranění mozku či mozkové obrně k opětovné funkčnosti. Posiluje jinak slabé elektrické impulsy, které u těchto pacientů přichází z mozku do svalů, a tím umožňuje jejich pohyb. Český startup Pealock zase vyvinul unikátní elektronický zámek pro sportovní vybavení. Při pohybu uzamčeného vybavení nebo snaze zámek zničit se spustí hlasitý alarm a majitel je ihned upozorněn notifikací na telefonu.

Až 5 milionů do začátku

Celý program skončí 5. května v rámci slavnostního Demoday, kde zakladatelé startupů představí své projekty potenciálním investorům. Všechny úspěšné projekty budou mít šanci získat pre-seedovou investici 45 až 200 tisíc eur, tedy přes 5 milionů korun. Český venture kapitálový fond Nation 1 přitom stojí za řadou úspěšných projektů, do kterých investoval již přes 8 milionů eur. „Z loňského ročníku vyšla řada úspěšných startupů, jako menstruační kalhotky z nanovláken Snuggs, startup na digitalizaci nákupu stavebnin Buildiro či fintech Advanto, který zaměstnancům umožňuje vybrat část výplaty s předstihem. I letos zde máme projekty s obrovským potenciálem,“ pozvala Končelíková eventuální investory na Demoday

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Registrace do Startup Show končí zítra. Kdo už se přihlásil?

Soutěž, která přináší maximum zpětné vazby startupům: veřejné profily, veřejné diskuse, otevřená hodnocení poroty, nemilosrdná kritika léčící byznysplány. A ti nejlepší mohou získat milionovou investici a další ceny. Tak se představuje letošní inovovaná podoba soutěže WebExpo Startup Show. Možnost přihlašovat své projekty končí v pátek 31. srpna.