Internet věcí jede: České Radiokomunikace organizují druhý ročník IoT hackathonů

České Radiokomunikace (ČRa) organizují druhý ročník ČRa IoT Hackathonů, který se uskuteční ve dvou fázích, na jaře a na podzim, v různých městech České republiky. Organizátoři zájemcům slibují přístup a přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí, ke kterým by se jinak nedostali.

Jarní část hackathonů startuje 31. března v Brně a 7. dubna v Praze. Během jednodenní akce budou moci vývojáři a fanoušci moderních technologii sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRa.

CRA IoT Hackathon

„IoT Hackathony, které jsme v minulém roce uspořádali, poukázaly na velký zájem o internet věcí a přinesly spoustu zajímavých a užitečných nápadů, a to jak v oblasti ekologie, tak i pro běžné věci, se kterými se setkáváme každý den – systémy pro parkování, svoz odpadu a další,“ uvedl generální ředitel ČRa Martin Gebauer.

„V letošním roce jsme otevřeli ČRa IoT Hub, který nám také ukazuje, že o IoT technologie je skutečně velký zájem. Rádi bychom znovu pomohli na svět řadě skvělých nápadů, které by jinak mohly zůstat jen na papíře nebo v hlavách šikovných vývojářů,“ pokračoval Gebauer.

CRA IoT Hackathon

Hackathony jsou určené pro jednotlivce nebo týmy vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí v síti LoRa, kterou ČRa pokrývají krajská města v České republice a plánují pokračovat v jejím dalším rozšiřování.

Zatím se společnosti daří objevovat mladé talenty. V procesu možné spolupráce je „chytrá“ poštovní schránka od týmu, který si říká RedCute, se kterým se ČRa spojily právě díky svým hackathonům. Firmě se ovšem ozývají samy vysoké školy a univerzity, které by s ní chtěly na nových projektech spolupracovat – ČVUT, VUT, Univerzita Palackého v Olomouci, UJEP i VŠE.

Zájemci se mohou registrovat na webu pripoj.me, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých hackathonů. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brněnský Unifer nabízí mentoring startupům i studentům

Centrum inovativní spolupráce UNIFER spojuje šikovné studenty a špičkové profesionály, kteří společně pracují na projektech od zadavatelských firem. Mentoring ale UNIFER nabízí i startupům a právě důrazem na mentoring od zkušených profesionálů se UNIFER chce odlišit od jiných podnikatelských inkubátorů.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: eM Client

Pro další díl pravidelné rubriky Těchinternetů, která představuje aktuální projekty domácích průkopníků internetu, jsme posbírali informace o službě eM Client. Čeští vyzyvatelé Outlooku právě dokončují kolo angel investic pro svou novou americkou pobočku a tak určitě neuškodí podívat se na jejich aktivity blíže.