Inspirace pro startupy: Britští farmáři používají internet ke sledování krav

Ani ta nejkonzervativnější část civilizace se internetu neubránila a tím se otevírá obrovský prostor pro vývojáře. Síť a technologie už naplno pronikají do zemědělství.

Každá kráva farmáře z Essexu vyfasovala obojek s GPS modulem, který monitoruje její chování. Především sleduje spánek, který může signalizovat případné začínající nemoci.  Prevence nemocí může podle farmářů ušetřit stovky liber za antibiotika, kdyby se případné choroby rozjely naplno.

“Taková jedna infekce vás vyjde klidně i na 300 liber, a tak každá možnost, jak tomu předejít se nám hodí,” tvrdí  pro tvrdí pro BBC farmář John Torrance.

Celý projekt se vyvíjí, ale dnes už posílá farmářům informace e-mailem nebo textovou zprávou. Krávy jsou navíc sledovány čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu.

Startupy pro zemědělce

Britská vláda považuje zdraví krav, a tak se ze sledování dobytka stal docela slušný startup. Tříletý grant na vývoj obojku s GPS a 3G modulem znamenal pro vývojáře 2 miliony liber. Startupů pomáhající farmářům ale přibývá, protože si i vývojáři začínají uvědomovat o jak velký trh se jedná.

Třeba jen obchod s rybami a obecně se seafoodem se momentálně hodnotí ne 75 miliard dolarů. To si uvědomuje třeba firma Hawai Oceanic Technology,  který vyvíjí mořské sádky na dálkové ovládání.

Další startupy se snaží pomáhat farmářům třeba v boji s divokými prasaty nebo s plísněmi na vinné révě. Ta totiž každoročně způsobí jen v Evropě škody za 5 miliard euro, a tak jsou vinaři za její prevenci ochotni utratit ledacos. Další zajímavé agrární inspirace si můžete projít i na tomhle starším seznamu.

via Mashable

Total
0
Shares
Další články