Inovativní technologické firmy, které se vyplatí sledovat v roce 2021

Rok 2021 bude pro moderní společnost nepochybně plný výzev. Globální ekonomika utrpěla v roce 2020 pořádnou ránu, ale začíná se blýskat na lepší časy. Podívejte se na inovativní technologické společnosti z oblasti kybernetické bezpečnosti, e-commerce, AI, health-techu, fintechu i digitalizace, o kterých v letošním roce ještě uslyšíme.

Cynet

Kybernetická bezpečnost je jednou z nejdůležitějších oblastí dnešního přetechnizovaného světa. Spolehlivé řešení kybernetické bezpečnosti je pro podniky všech typů i velikostí nutností, a právě to nabízí Cynet se svou XDR autonomní ochranou proti narušení. Společnost vyvinula systém kybernetické obrany, který zaručuje konsolidovanou bezpečnost, což zahrnuje schopnosti next-gen antiviru, detekci koncových bodů, analýzu chování uživatelů, síťovou analýzu, reakci na incident a také ochranu před ransomwarem a pokročilými hrozbami.

Cynet poskytuje plně automatizované bezpečnostní řešení, které pokrývá všechny procesy v celém životním cyklu kybernetické bezpečnosti – od proaktivního sledování narušení až po reakci na incident. Tím je zajištěna detekce i včasné zastavení hrozeb. Společnost Cynet vyvinula řešení, které podporuje bezproblémové zavádění a je extrémně flexibilní: k dispozici je on-premise, software-as-a-service i hybridní varianta.

Dialogue

Pandemie nemoci covid-19 měla zásadní vliv na to, jak nakupujeme – nákupy přes internet raketově vzrostly. Očekává se, že tento způsob nakupování zůstane vzhledem ke svému pohodlí preferovaným jak mezi zákazníky, tak i prodejci. Dialogue přináší řešení, které zavádí umělou inteligenci do procesu prodeje.

Dialog poskytuje autonomní platformu pro personalizaci elektronického obchodu podpořenou strojovým učením. Jde o systém zaměřený na výsledky, jehož součástí je přizpůsobovací mechanismus schopný automatizovat marketingové a prodejní kampaně a zvýšit míru konverze zákazníků až o 25 %. Řešení vytváří zprávy na míru různým potenciálním zákazníkům na základě konkrétních preferencí a prodejních zvyklostí s cílem dosáhnout co nejlepších výsledků.

S rostoucím počtem podniků, které přecházejí do online prostředí, logicky roste konkurence v oblasti elektronického obchodu. Firmy proto musí najít způsoby, jak se odlišit, zefektivnit a dosáhnout vyšší míry konverze zákazníků. To jsou oblasti, se kterými umí Dialogue.com pomoci.

Hyro

Hyro je konverzační umělá inteligence, která pomáhá zvyšovat zapojení zákazníků. Je navržen tak, aby vytvářel kontextově pružné zážitky, díky čemuž je vhodný pro různé druhy a velikosti organizací. S technologií zpracování přirozeného jazyka simuluje konverzaci se skutečnými lidmi, a umí zachytit autentickou zpětnou vazbu.

Mnoho společností chatboty s umělou inteligencí již využívá, ale jen několik z nich je schopných dosáhnout takových přirozených konverzací, jaké poskytuje Hyro. Hyro funguje tak, že chatbot nejenže odprezentuje připravené reakce na určitá klíčová slova, ale pracuje také s kontextualizací. Snaží se předvídat a pochopit, co zákazníci skutečně chtějí. Zároveň shromažďuje a organizuje informace v reálném čase, aby odhalil trendy a identifikoval možné problémy dříve, než se vyhrotí.

Hyro pracuje nejen na e-shopech, ale lze jej také integrovat do chytrých reproduktorů, platforem call-center, aplikací a běžných webových stránek. Řešení nabízí plug-and-play rozhraní, které zaručuje rychlou a bezproblémovou integraci. Zároveň je postaven jako bezúdržbové řešení, takže se zákazníci nemusejí obávat, že by museli něco aktualizovat nebo upgradovat.

WalkMe

Průmysl 4.0 vyžaduje, aby se podniky „digitalizovaly“, jinak prostě neobstojí. Proces digitální transformace je složitý a v mnoha případech vyžaduje přepracování systémů, procesů a infrastruktury napříč celou organizací. Digitální transformace také pomáhá zajistit rozšiřitelnost, flexibilitu a odolnost podniků vůči nepředvídaným výzvám. Právě tato potřeba a nevyhnutelnost digitální transformace činí z WalkMe jednu z nejvýraznějších inovativních společností roku 2021.

Společnost nabízí platformu pro digitální adopci (DAP), která pomáhá usnadnit digitální transformaci organizacím jakékoli velikosti napříč všemi vertikálami. DAP v aplikaci WalkMe zjednodušuje proces školení zaměstnanců v používání softwaru, webových stránek, aplikací a dalších digitálních řešení a současně poskytuje vedení ucelený pohled na používání a analýzu adopcí. Stejně tak nabízí řešení pro specifické potřeby podniků, jako je řízení vztahů se zákazníky, řízení lidských zdrojů a využívání podnikových zdrojů. Na základě zjištění Forrester Research se WalkMe pyšní 368% návratností investic.

Shape Therapeutics

Společnost Shape Therapeutics pracuje na vývoji biotechnologie, která dokáže změnit lidskou RNA tak, aby se zbavila nemocí nebo škodlivých anomálií a mutací.

ShapeTX vyvíjí novou generaci genetických terapií pro některé z nejobávanějších genetických onemocnění na světě. Proprietární technologie RNA využívají mechanismy, které se již v lidských buňkách vyskytují k bezpečné a účinné nápravě genetických mutací, a zároveň k zamezení imunogenity a poškození DNA. Tento proces má zajistit bezpečnější léčbu, která bude fungovat v souladu s tělem a jeho procesy a nebude ho oslabovat nebo škodit. Společnost Shape Therapeutics byla založena v roce 2018, ale životaschopnost konceptu, na kterém pracovala, se ukázala jako udržitelná teprve nedávno.

Zdroj: Tech Report

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Výzkum: České startupy a motivace. Jak na ni vyzrát?

Startupy a jejich zakladatelé disponují mnoha znalostmi o motivaci a vedení. Samotná aplikace těchto znalostí však často pokulhává, což v důsledku způsobuje jedny z největších rizik pro začínající firmy a podnikatele. Proč tomu tak je? A jde vůbec motivovat své kolegy, když typický startup nemá na začátku žádné peníze? Na šesti brněnských startupech jsem vedl výzkum, který měl za cíl na to přijít.
Přečtěte si více

Startup Druidly získal dvoumilionovou investici

Společnost Druidly, která vyvíjí platformu pro automatizovanou distribuci obsahu na mobilní telefony, tablety a počítače, získala počáteční investici ve výši 110 tisíc dolarů. Služba je zatím neveřejná, vstup na český a evropský mediální trh nicméně plánuje již koncem léta.