Inovační studio Pixelmate loni zdvojnásobilo své tržby, dvojnásobně chce vyrůst i letos

Společnost Pixelmate, která pomáhá firmám růst a inovovat skrze digitální produkty, loni zdvojnásobila svoje tržby, nabírala nové lidi a expandovala na zahraniční trhy. Stejné tempo růstu chce udržet i letos. V plánu má obrat 60 milionů korun, z toho třetina tržeb má být ze zahraničí.

V Pixelmate loni dokončili přes 20 větších projektů. Jedním z nich je například startup Worklinks. Jde o platformu, skrz kterou si mohou firmy sdílet pracovní sílu, pokud pro ni zrovna nemají využití. Mnohé z realizovaných projektů pak byly pro zahraniční klienty. Jedním z takových byla například kompletní renovace a modernizace webů a interních systémů světoznámého švýcarského výrobce florbalových holí Fatpipe.

Právě rostoucí zájem zahraničních firem o služby Pixelmate loni vedl k založení poboček ve Vídni a Berlíně. V expanzi hodlá Pixelmate pokračovat i letos a mít ze zahraničních projektů 30 procent svých tržeb.

Rychlému růstu ale Pixelmate vděčí i řadě vylepšení a změn uvnitř samotné firmy: “Byla to šílená jízda, která nás donutila jít do hloubky a pořádně šáhnout do všech procesů. Myslím tím hlavně jejich zrychlování a zjednodušování, aby nám nic nebránilo v roce 2019 usilovat opět o dvojnásobný růst. Na světovou úroveň jsme posunuli zabezpečení našich projektů a zautomatizovali značnou část testování. Máme velké plány ohledně marketingu a obchodu, který výrazně směřujeme za hranice. A jestli se má vše povést, neobejdeme se bez skvělých lidí v našem týmu s jejich nápady, inovacemi a nasazením,” řekl Matyáš Mandík, spoluzakladatel Pixelmate.

Do Pixelmate v roce 2018 přibylo dalších deset lidí a nabírat nové chce i letos. Firma se tak rozhodla pro rostoucí kolektiv inovovat i firemní prostředí a v listopadu se přestěhovala do prostorné vily v Hodkovičkách s bazénem, saunou a fitkem. S ohledem na zdraví pracovníků aktuálně v kancelářích testují také ergonomická křesla a polohovací stoly, u kterých se dá pracovat vsedě i vestoje.

Total
0
Shares
Další články