Inovační studio Pixelmate loni zdvojnásobilo své tržby, dvojnásobně chce vyrůst i letos

Společnost Pixelmate, která pomáhá firmám růst a inovovat skrze digitální produkty, loni zdvojnásobila svoje tržby, nabírala nové lidi a expandovala na zahraniční trhy. Stejné tempo růstu chce udržet i letos. V plánu má obrat 60 milionů korun, z toho třetina tržeb má být ze zahraničí.

V Pixelmate loni dokončili přes 20 větších projektů. Jedním z nich je například startup Worklinks. Jde o platformu, skrz kterou si mohou firmy sdílet pracovní sílu, pokud pro ni zrovna nemají využití. Mnohé z realizovaných projektů pak byly pro zahraniční klienty. Jedním z takových byla například kompletní renovace a modernizace webů a interních systémů světoznámého švýcarského výrobce florbalových holí Fatpipe.

Právě rostoucí zájem zahraničních firem o služby Pixelmate loni vedl k založení poboček ve Vídni a Berlíně. V expanzi hodlá Pixelmate pokračovat i letos a mít ze zahraničních projektů 30 procent svých tržeb.

Rychlému růstu ale Pixelmate vděčí i řadě vylepšení a změn uvnitř samotné firmy: “Byla to šílená jízda, která nás donutila jít do hloubky a pořádně šáhnout do všech procesů. Myslím tím hlavně jejich zrychlování a zjednodušování, aby nám nic nebránilo v roce 2019 usilovat opět o dvojnásobný růst. Na světovou úroveň jsme posunuli zabezpečení našich projektů a zautomatizovali značnou část testování. Máme velké plány ohledně marketingu a obchodu, který výrazně směřujeme za hranice. A jestli se má vše povést, neobejdeme se bez skvělých lidí v našem týmu s jejich nápady, inovacemi a nasazením,” řekl Matyáš Mandík, spoluzakladatel Pixelmate.

Do Pixelmate v roce 2018 přibylo dalších deset lidí a nabírat nové chce i letos. Firma se tak rozhodla pro rostoucí kolektiv inovovat i firemní prostředí a v listopadu se přestěhovala do prostorné vily v Hodkovičkách s bazénem, saunou a fitkem. S ohledem na zdraví pracovníků aktuálně v kancelářích testují také ergonomická křesla a polohovací stoly, u kterých se dá pracovat vsedě i vestoje.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kurzy Learn2Code startují v Česku, zamíří i do škol

Každý se může naučit vytvářet webové a mobilní aplikace a každý by to měl také zvážit. To je myšlenka slovenského projektu Learn2Code. Během několika let totiž bude Evropě chybět téměř milion IT specialistů a je potřeba s tím něco udělat. Kurzy budou nyní dostupné také Čechům, jednou z lektorských tváří projektu se stal i Lukáš Hurych.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Petrem Ocáskem

Nový smíchovský prostor pro startupy Node5 je právě od tohoto týdne oficiálně na světě a tak jsme si jednoho z jeho zakladatelů pozvali do sklepa, abychom zjistili víc. Třeba na čem ztroskotala plánovaná spolupráce s TechHubem, jaké místo na české startupové scéně chce Node5 zaujmout a co všechno můžeme do budoucna očekávat.
Přečtěte si více

I z českých univerzit mohou vzejít silné startupy

K univerzitám typu Berkeley neodmyslitelně spojeným s podporou podnikání a inovací máme ještě daleko. Časy se ale i u nás pomalu mění. Například z výzkumů Masarykovy univerzity vzešlo hned několik úspěšných firem - a jednou z nich je i AdvaICT. Zdeněk Vrbka z jejího vedení pro nás shrnul svůj pohled na spojení českých vysokých škol a startupů.