Inkubátor pro investory: Keiretsu představilo Angel Academy

V České republice funguje 51 podnikatelských inkubátorů a zároveň více než 80 coworkingových center, které běžně svým členům s budováním byznysu pomáhají. Jedním z častých témat je příprava na vstup investora, jak se správně prezentovat a na co se při vyjednávání připravit. Jenže – je to potřeba jen z jedné strany?

„Přemýšleli jsme o tom, že tady na trhu chybí platforma vzdělávání pro investory. Viděli jsme, že je tady spousta kurzů, seminářů pro startupy. Nekultivuje se však prostředí andělských investorů,“ říká v rozhovoru pro TyInternety Petra Ďoubalová z Keiretsu.

Petra Ďoubalová
Petra Ďoubalová

Ta teď vede nově vzniklou Angel Academy, která má ve spolupráci s právníkem Tomášem Ditrychem a coworkingem Node5 za cíl pozdvihnout úroveň malých českých investorů – těch hledajících větší výnosy a rizikovost než s investičními produkty v bankách nebo ty, co se prostě „chtějí hrát“.

Přihlásit se můžete tady a pokud zadáte kód tyinternety, získáváte rovnou 20% slevu!

„Nechceme tomu říkat vzdělávání, více je zaujme platforma, kde si mohou přijít popovídat, vyměnit zkušenosti, poslechnout si úspěšné příběhy a diskutovat. Proto vznikl nápad na vytvoření platformy, jejíž cílem není po absolvování všech přednášek nabízet další certifikovaný diplom,“ popisuje dál Ďoubalová.

Účastnici akademie proto nemusejí projít všemi kurzy a celou škálou aktivit, které nabízí, a můžou si vybrat to, co je zajímá. Angel Academy hodlá ukazovat příběhy úspěšných startupů. Kromě kurzů (jejich seznam najdete níže) plánuje nabízet investiční seance (prezentace vybraných projektů s cílem skutečně zainvestovat), neformální setkávání s investorskými celebritami nebo streaming online videí ze setkání úspěšných startupů nebo andělských investorů s moderátorem.

Pravda, není to zadarmo. Ale jako pohled z druhé strany je to akt zajímavý nakonec i pro startupy – protože byznysu značně pomůže.

Keiretsu investory dlouhodobě vzdělává. Se společností jsme už spolupracovali na Investorské etiketě, která radí, jak mají probíhat jednání na obou stranách. Co Keiretsu připravilo tentokrát?

Témata investorského inkubátoruangel academy keiretsu

  • Proč se stát andělem (první kurz uvede zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková 16. 2. společně se třemi zakladateli firem, do kterých investovala)
  • Matematika (Valuace, čísla a jak je posuzovat u startupu)
  • Aktuální trendy v investicích
  • Jak poznat příležitost
  • Jak správně ohodnotit investice
  • Uzavření dealu (Term Sheet)

Kurzy jsou zatím plánované v měsíční periodicitě, vstup na jeden bude zpoplatněn v rozmezí od 1 500 do 2 500 korun, balíček všech kurzů pak bude cenově zvýhodněn. Další témata pak Angel Academy připraví na základě zpětné vazby od účastníků jednotlivých lekcí, v případě velkého zájmu plánuje některé z nich taky opakovat.

Bude o něco takové vůbec zájem? „Díky tomu, že jsme zájem zjišťovali i přes několik partnerů, máme pozitivní zpětnou vazbu, že je takových lidí dostatek. Nechceme to ale dělat v masovém formátu a naopak chceme, aby to bylo hodně interaktivní, kapacita bude přibližně 15 lidí,“ popisuje Ďoubalová.

Kurzy se budou kromě Prahy organizovat taky v Brně a Ostravě. Protože v oblasti kultivace investorského prostředí jsou na tom podobně i další země střední a východní Evropy, v příštím roce je plánovaná expanze i na Slovensko nebo do Polska.

Total
0
Shares
Další články