Inkubátor InovaJET při ČVUT hledá nové technologické firmy

Do 13. prosince mají studenti, absolventi i akademici možnost přihlásit se se svým projektem z oblasti technologických inovací do inkubátoru InovaJET. Dostanou tak možnost rozjet vlastní podnikání a až na 18 měsíců získat kompletní zázemí pro svou rodící se firmu. Součástí je i tým zkušených mentorů a vzniklé subjekty budou napojeny na komunitu malých a středních firem.

“Posláním InovaJETu je firmě co nejrychleji pomoci projít prvními fázemi rozvoje a maximálně zvýšit její šance uspět na trhu. Potvrzuje se nám, že investice do lidí je daleko přínosnější než investice do materiálních věcí. S možností konzultovat plány a jednotlivé realizační kroky s odborníky významně roste šance začínajících podnikatelů překonat takzvané údolí smrti a vybudovat prosperující podnik,” říká Jaroslav Burčík, ředitel Inovacentra ČVUT, které InovaJET provozuje.

Cílem inkubátoru je technologickým inovátorům výrazně usnadnit a zpříjemnit podnikatelské začátky tak, aby zajímavé technologie neztroskotaly kvůli byrokratickým překážkám nebo triviálním manažerským problémům. Začínající podnikatelé se tak budou moci soustředit hlavně na odbornou a obchodní stránku věci. V rámci InovaJET jim bude k dispozici tým odborníků, kteří je provedou úskalími daňových a právních předpisů, kouči a lektoři však budou nápomocni i v dalších praktických otázkách jako je organizace času, zdokonalení prezentačních dovedností a schopností prodat. Začínající podnikatelé mohou využít i zvýhodněného nájmu či bezplatné cloudové technologie v rámci partnerské spolupráce s O2.

Projekt InovaJET funguje v České republice již šest let a jen za poslední dva roky se v inkubátoru vylíhlo přes 60 firem, které působí po celém světě. Některé z nich dnes spolupracují i s giganty jako jsou Google, Xerox, eBay, FedEx, NASA a další. Další zájemci mohou přihlášku a podnikatelský záměr posílat na hodbodova@inovacentrum.cvut.cz. Přihláška je dostupná na www.inovacentrum.cvut.cz, zájemci se mohou hlásit do 13. prosince. Vybraní uchazeči budou pozváni k prezentaci nápadů ještě před koncem roku.

“Spolupráce s InovaJETem nám pomohla rychle nastartovat firmu s nízkými náklady a ulehčila nám vstup na trh,” konstatuje David Miklas, který založil firmu DO-IT po ukončení studia na Fakultě elektrotechnické ČVUT a mezi jeho aktuální projekty patří například www.tisknu3D.cz. “Společně se dvěma spolužáky jsme firmu založili ještě při studiu na VŠE. Zákazníkům poskytujeme kompletní servis při přechodu na cloudové technologie Google a vyvíjíme rozšiřující produkty. Na InovaJETu si od začátku ceníme kvalitního a cenově dostupného zázemí a přínosných školení, která pro nás pořádá, “ dodává Ivan Kutil, spolumajitel společnosti Appsatori.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Lidskásíla.cz: Startup, který teď poletí. Aspoň podle Tomáše Čupra. Do firmy investoval miliony

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.